Voore koolis on laupäeval heategevuspäev

Voore põhikoolis saab laupäeval teoks heategevuspäev, millel teenitakse raha koolile võimenduse ostmiseks. Ettevõtmise korraldamisel löövad kaasa nii lapsevanemad kui ka koolipere.

Kell 12 algaval heategevuspäeval tegutsevad kohvikud, kus müüakse kuumade ja külmade jookide kõrval kooli kokkade ja lapsevanemate valmistatud küpsetisi. Müügitoa lettidel pakutakse õpilaste meisterdatud esemeid. Lastele korraldati enne heategevuspäeva töötube, et nad meisterdamiseks uusi ideid saaksid ja uusi töövõtteid omandaksid. Töötubades valmisid näiteks kalendrid, võtmehoidjad ja kaardid. Juhendajateks olid  enamasti Voore kooli õpetajad, aga ka üks kaugem külaline – Siimusti lastekodu direktor Janika Altmäe.

“Loodame, et meie heategevusmüügi ja kohvikute lette aitavad peale õpilaste täita ka lapsevanemad ja teised, kellele meie kooli hea käekäik tähtis on,” ütles Voore põhikooli hoolekogu esimees Agnes Kallas. “Kes tahab, võib piirduda kauba kohaletoomisega, kes tahab, võib aga ka ise müüma tulla.”

Ostetakse võimendus

Heategevuspäeval peetakse ka oksjonit, kus lähevad laste tehtute kõrval müüki need esemed, mis teised kooli aidata soovijad kohale toovad.

“Varasematel aastatel on oksjonil päris kopsakaid ja väärtuslikke esemeid olnud, nagu näiteks puidust pink või lapitekk,” ütles Agnes Kallas.

Tema sõnul saab heategevuspäeval proovida kätt õnneloosis, kuulata-vaadata õpilaste kontserti ning kaasa lüüa mälumängus ja lustakatel spordivõistlustel. Õnneloosi peaauhinnaks on Vudila mängumaa 50-eurone kinkekaart. Kogu kohvikutes, müügitoas, oksjonil ja õnneloosiga teenitud tulu läheb, nagu öeldud, koolile võimenduse ostmiseks.

“Senini on kool pidanud võimendust laenama Voore aktiviseerimiskeskuselt. Kui koolil see tehnika omast käest võtta,  on lihtsam mitmesuguseid üritusi korraldada. Võimendust saab kasutada ka kooli muusikastuudios, kus tubli muusikaõpetaja Heveli Ivask andekamate ja huvilisemate lastega tegeleb. Ta on käivitanud ka pilliõppe,” rääkis Agnes Kallas.

Kolmandat aastat

Heategevuspäeva peetakse tema sõnul kolmandat aastat. Ka varasematel kordadel on juba ette teada olnud, mille jaoks heategevuspäeval teenitud raha kulutatakse. Alati on see kulunud asjadele, mis aitavad tõsta õppe kvaliteeti. Eelmistel heategevuspäevadel kogutud raha eest on ostetud näiteks mikser tüdrukute kodundusklassi, projektor koos tarvikutega, muusikakeskus ja käsikellade komplekt. Täiendatud on ka sporditarvete varusid.

Heategevuspäev kestab laupäeval kella 12-16. Kell 12.30 saab kooli aulas kontserti kuulata, tund hiljem algab oksjon ja kell 14 mälumäng. Kell 15 oodatakse kõiki spordivõistlustele. Heategevusmüügi jaoks mõeldud esemed tuleks tuua koolimajja Maarika Lehe kätte 12. novembriks, küpsetisi kohvikute jaoks hakatakse vastu võtma 15. novembril kella 11st.

“Loodame, et meie Saare vallas ja kaugemalgi elavad sõbrad heategevuspäevast innukalt osa võtavad ning heategevusmüüki, loteriid, oksjonit ja kohvikuid esemete ja küpsetistega toetavad,” ütles Agnes Kallas, lisades, et teretulnud on kõik needki, kes alles soovivad Voore kooliga tuttavaks saada.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus