Voore eakate seltsing pidas esimest juubelit

Möödunud nädalal tähistas Voore eakate seltsing Ühine pere Konnapargiks kutsutud paigas meeleoluka taidluspeoga oma viiendat sünnipäeva. Seltsingu Ühine pere aastapäevapeo kaugemad külalised saabusid Viljandist ja Abjast.


„Esinesid sealsed rahvatantsijad ja sõnakunstnikud, kokku ligi viiskümmend kultuuritegijat. Üllatuse tegi Viljandi Pensionäride Liit, kellega meil on mitmekülgsed koostöösuhted.  Romantilisi laule esitas Pala kultuurimaja naistrio Miraaž Margit Soieva juhendamisel.  Mõnusat meeleolu lõi laulja ja pillimees Toivo Ivask,” rääkis seltsingu eestvedaja Urve Soo.   Sünnipäevapidu, kus osales ligi kaheksakümmend inimest, peeti Voorel asuval ja temale kuuluval Konnapargi-nimelisel kinnistul. „Seal asuvas paviljonis peame soojadel aastaaegadel ka seltsingu koosolekuid ja teisigi koosviibimisi,” ütles Urve.

  1. aastal loodud seltsingu asutamise üheks algatajaks oli SA Voore Aktiviseerimiskeskuse toonane juhataja Rein Lillak. „Algul oli seltsingus liikmeid viisteist, nüüd juba 26. Suurematele üritustele ootame alati osalema kõiki huvilisi,” märkis Urve Soo.

„Peame oluliseks silmaringi avardamist. Koos Viljandi Pensionäride Liidu esindajatega oleme käinud aruteludel, kus eakatega kohtuvad ministrid, poliitikud, arvamusliidrid. Külastame laatasid, käime ekskursioonidel, tähistame riiklikke pühasid ja rahvakalendri tähtpäevi. Head suhted on meil ka Torma eakate ühenduse ja EELK Torma Maarja kogudusega,” ütles teenekas Voore kultuuritöötaja ja kogukonna elu edendaja Eha Ant, kes samuti seltsingu juhatuses.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus