Volbriööl põles Jõgevamaal mitu hoonet

Ööl vastu 1. maid kell 02.23 teatati häirekeskusele, et Jõgeva vallas Mõisamaal põleb vana laut. Päästjate kohale saabudes põles ligemale kolmesaja ruutmeetri suuruse kivi- ja puitseintega hoone enamik katust juba lahtise leegiga. Lisaks kahele päästeautole ja operatiivkorrapidajale Jõgevalt sõitsid kustutama ka Vaimastvere, Tabivere, Palamuse ja Põltsamaa tuletõrjemasinad. Palamuse komando mehed tulid otse Ehaverest, kus nad kaks ja pool tundi kustutasid vana heinaküüni. Samal ajal, kui Mõisamaal käis lauda kustutamine, saabus teinegi teade: Sulustveres põleb endine kauplusehoone. Seda kahjutuld sõitsid kustutama Põltsamaa ja Puurmani pritsimehed, neile saadeti appi Viljandimaa päästjad Võhmast ja Kolga-Jaanist. Et Mõisamaal saadi osa kustutusvett suurfarmi veehoidlast, siis suunati Sulustvere põlengu kustutamiseks vajaliku veekoguse saamiseks sinna ka üks paakauto. Laut kustutati lõplikult hommiku kella veerand seitsmeks, ühekorruseline puidust poehoone aga veidi enne kella üheksat. Laudal hävis kolmveerand katust, vahelagi ning osaliselt seinad, hoonesse ladustatud 30 ruumimeetrit puid ja mitmesugune vanakraam sai kuuma- ja veekahjustusi, kuid Sulustveres tühjalt seisnud poehoone hävis. Tugeva tuule tõttu oli suur oht, et tuli levib lähedalasuvatele elu- ja kõrvalhoonetele, kuid päästjad suutsid selle ära hoida.

Tugev tuul oli ka esmaspäeval, siis teatati häirekeskusse, et Jõgeva vallas Soomevere külas põleb sara. Selgus aga, et omanik põletab oma vana kuuri jäänuseid. Päästjad kontrollisid tuleohutusnõuete täitmist ja tegid põletajale tugeva tuule ajal lõkke tegemise eest noomituse. Hullusti lõppes lõkke tegemine aga laupäeval Jõgeva vallas Kivijärve külas, kus süttisid talu kõrvalhooned. Tules hävis saun, aidal katus ja vahelagi, kuuril sai kannatada katus.

“Oli väga tuuline päev ja mõni ime, et tuul kergitas koristusprahi põletajate lõkkest sädemed lendu. Kustutamas käisime kahe päästeautoga Jõgevalt ja kahega Palamuselt. Põlengust lendasid sädemed isegi paarisaja meetri kaugusele parki, kus süütasid vanad puulehed ja kulu. Samal ajal, kui kustutati hooneid, tuli kustutada ka pargialust. On ju nii palju räägitud ja rõhutatud, et lõket tohib teha vaid tuulevaikse ilmaga ja kõiki tuleohutuseeskirju täites, kuid ikka põletatakse,” oli päästeteenistuse operatiivkorrapidaja Guido Kokk murelik.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus