Vokaalansamblid võistlesid seekord Tabiveres

Ansambleid oli kohale tulnud maakonna viiest koolist, konkursilised jagati kolme vanuserühma: 5.-6. klass, 7.-9. klass ja 10.-12. klass.

Zürii, kuhu kuulusid Tartu koolide muusikaõpetajad Sille Tiks ja Katrin Aasmäe ning H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis klassikalist laulu õppiv Kadri Rebane, tunnistas, et ansamblilaul on kõigis konkursil osalenud koolides väga heal tasemel. Välja toodi ansamblite head ja ühtlast tämbrit, artistlikku esinemist ja head kontakti publikuga. Igas vanusegrupis anti välja üks peapreemia ja üks eripreemia.

Kõige noorematest lauljatest ehk 5.-6. klasside ansamblitest tunnistati peapreemia vääriliseks Jõgeva Gümnaasiumi poisteansambel, keda juhendab Riina Lind. Eripreemia sai selles vanuserühmas Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ansambel Tiia Kaeramaa juhendamisel.

7.-9. klassi lauljate hulgas tunnistati parimaks Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ansambel Hille Martini juhendamisel, eripreemia pälvis Mare Talve käe all harjutav Sadala Põhikooli ansambel.

10.-12. klassidest pani võistluse ?kinni? tugevam sugupool. Peapreemia sai Jõgeva Gümnaasiumi noormeesteansambel, keda juhendab Maret Oja, eripreemia aga Põltsamaa Ühisgümnaasiumi noormeesteansambel Meeli Nõmme juhendamisel.

?Tavaliselt on samal päeval võistelnud ka solistid, kuid oleme aastate jooksul kogenud, et lastele läheb selline päev liiga pikaks ja väsitavaks. Samal põhjusel ei kaasanud ka I-IV klassi lauljaid,? rääkis Triin Saariste, kellel igal aastal ka oma õpilaste hulgast edukaid esinejaid on olnud konkursile tuua. Sellel aastal lihtsalt ei jõudnud ise, tunnistas muusikaõpetaja. ?Ürituse korraldamine võttis palju aega ja energiat. Ja tean, et kui ma lastega vähem proove teen ja nad tunnevad, et pole sada protsenti konkursiks valmis, siis nad esinema tulla ei taha. Aga heameelt teeb, et osalejatel nii ühtlaselt hea tase oli,” lisas ta.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus