Vokaalansamblid kogunevad taas Kuremaale

Vooremaa ansamblite päevade traditsioon sai alguse 1987. aastal. Siis peeti suurejoonelist üle-eestilist festivali, mille korraldustoimkonda juhtis rajooni täitevkomitee aseesimees ja millest ainuüksi Jõgeva rajooni ansambleid võttis osa 28.

“Oma ansambel oli siis ju vaat et igal asutusel, majandil ja kultuurimajal,” ütles Kuremaa kultuuriseltsi Jensel juhatuse esimees, Vooremaa ansamblite päevade korraldamise eestvedaja Vello Pütsep.

18 aasta jooksul on toimunud ühtekokku 11 ansamblite päeva, millest kaheksa on olnud üle-eestilised ja kolm maakondlikud. Maakondliku kokkusaamisega on tavaliselt piirdutud siis, kui rohkemaks pole õnnestunud raha hankida…

1996., 1998. ja 2000. aastal toimus ansamblite päeva asemel aga hoopis Vooremaa- ja maateemaliste laulude konkurss. Kui arvestada, et kolmeks esimeseks ansamblite konkursiks valmisid spetsiaalsed kohustuslikud laulud, on Vooremaa-sari ansamblite lauluvara maahõnguliste paladega päris tublisti rikastanud.

Tänavu tulevad siis jälle kokku üksnes Jõgevamaa ansamblid ning omavahel võistlemise ja paremate väljaselgitamise asemel korraldatakse lihtsalt ühine kontsert, millel iga ansambel kolm-neli pala esitab. Oma rahvale lisavad “värvi” kaks külalisansamblit: Alatskivi valla naisansambel Vikerkaar ja Vastemõisa meesansambel. Kell 19 algavale kontserdile, mida juhib Vanemuise teatri laulja Peep Puis ning kuhu on oodatud kõik lauluhuvilised, järgneb ansamblilauljate koosviibimine.

“Üksteist osalejat oma maakonnast on praegustes tingimustes päris hea näitaja,” arvas Vello Pütsep. “Ja kõik ansambliliigid on samuti kenasti esindatud. Kuremaa lossi mitmed ruumid, saalid sealhulgas, on aga värskelt noorenduskuuri läbi teinud, nii et uudistamist on nii lauljail kui publikul.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus