Võitis äriidee „Mustvee suveniirid”

Tänavu toimus projekti „Peipsiveere ettevõtlikud noored“ raames kolmas äriideede konkurss. Esikoha pälvis Mustvees asuva Peipsi Gümnaasiumi võistkond koosseisus Daniil Šarini, Daniil Ostruskij ja Mark Vorho. Teiseks tuli Anna Haava nimelise Pala Põhikooli ja kolmandaks samuti Peipsi Gümnaasiumi esindus.


Projektijuht Elis Õisi sõnul algas veebruaris, kui anti start äriideede genereerimiseks, tegevus ettevõtluse töötubades. „Kuue üritusega ja kahe kuu jooksul omandasid noored teadmisi ja kogemusi. Finaalis, kus osales 14 võistkonda, valiti välja parimad äriideed.”

Parimaks tunnistati Peipsi Gümnaasiumi noormeeste võistkond äriideega „Mustvee suveniirid”. „Daniil Šarini, Daniil Ostruskij ja Mark Vorho idee on hakata tootma puidust külmkapimagneteid, millel on pildid Mustvee kaunimatest paikadest. Mõte sündis, sest üks noortest töötas suvel Mustvees muuseumis ja külastajad avaldasid soovi selliseid meeneid osta.

Kolm eripreemiat

Teise koha pälvisid Pala kooli õpilaste Urmet Kauri ja Marek Elluse valmistatud memokellad. Puidust kellade külge on kinnitatud kriiditahvel, kuhu tähtsamad märkmed kirja panna.

Paremuselt kolmas oli samuti Peipsi Gümnaasiumi tütarlaste võistkonna, kuhu kuulusid Alisa Blotnikova, Anastasia Vesselova, Jeleizaveta Novak, Darja Tumanova, Ksenja Silova ja Ines Ivask), idee „Laste kursused”.

„Selle eesmärk on pakkuda oma kooli algklassilastele mänguvormis nn järelkursusi erinevates õppeainetes,” rääkis Elis Õis.

Žürii pani välja ka kolm eripreemiat. Ühe eriauhinna sai Peipsi Gümnaasiumi tütarlaste välja mõeldud huulepulgahoidja. Lilia Prošõkina, Diana Grikina, Anastasia Orutskaya, ja Darina-Eisal Kononova mõtlesid selle välja, et vältida hügieeniliste huulepulkade sagedast kadumist.

Pala kooli võistkond DICOPLA (Meret Teras, Johanna Aren, Älis Tõnisson, Lauren Lea ja Anete Kaur) esitles finaalis pehme aluspinnaga arvutialust, mille saab võtta süles hoitava arvuti alla. Auhinna sai ka Mustvee kooli võistkond SmartClean (Alondra Kuusik, Kristiina Sumnikova, Kristi Pehtuhhova, Sofia Kruus, Liina Krehova ja Marielle Mägi), kelle idee oli prillide või telefoniekraanide puhastuspudel, mille ühte otsa on kinnitatud märguv puhastuskäsn ja teises otsa kuivatamiseks mõeldud lapike.

„Esikolmikusse jõudnud said auhindadeks kinkekaardid Apollolt ja preemiareisi Tartusse, kus noored ise saavad valida külaskäigud kas Ettevõtluskülla, Ahhaa keskusse, Põgenemistuppa, PlayTech kontorisse või Aurasse. Lisaks pani auhinna välja ka Vudila, kelle poolt oli tasuta sissepääs suvisele mängumaale. Konkurss olid noorte seas väga menukas, osales oodatust rohkem õpilasi,” ütles Elis Õis.

Ideedel on tulevikku

Projekti „Peipsiveere ettevõtlikud noored“ rahastab Peipsiveere programm, õla panid alla ka endised omavalitsused Kasepää vald, Mustvee linn ja Pala vald. Žüriisse kuulusid Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhataja Marve Millend, Mustvee vallavanem Jüri Morozov, riigikogu maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk, ettevõtjad Kajar Lember, Ringo Saar ja Virgo Kaaret.

„Olen aastaid toetanud ettevõtlikke noori ja seekord kutsuti mentoriks, et aidata välja töötada ja arendada noorte äriideid ning sai osaletud ka žürii töös. See protsess on päris pikk, kui noortel tuleb oma koolitöö kõrvalt tegelda veel idee ja toote arendamisega. Nad said sellega päris edukalt hakkama,” ütles Vudila eestvedaja Kajar Lember. „Kokkuvõtvalt väärivad kõik tunnustust. Loodan, et meeskonnad jäävad kokku ja proovivad oma ideid ka realiseerida, et saada taas hea kogemus, kuidas päris ettevõtlusmaailmas tegutseda,” lisas ta.

„Peipsimaa noorte ärideed on originaalsed ja huvitavad. Mitmetel välja pakutud toodetel on reaalne võimalus juba lähiajal müügile jõuda,” märkis Aivar Kokk.

„Loodame korraldada ka tuleval aastal sellise projekti, et Peipsi kandi noored saaksid veelgi rohkem indu ja julgust ettevõtlusega tegelemiseks. Usume, et kui noored ei jäta finaali järel oma ideed unarusse, siis võib nii mõnestki neist veel tulevikus kuulda! Projekti korraldaja, SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus ootab kõige rohkem mini- ja õpilasfirmade tekkimist, siis on missioonil olnud edu,” ütles Elis Õis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus