Võit või lühiajaline vaikus?

Eile avaldas terviseamet, et ööpäeva jooksul lisandus kaheksa positiivset koroonaviiruse testi. Muist neist olid seotud ka ühe peetud sünnipäevaga. Nii sai kaheteistkümnest peokülalisest viiruse viis.


Maakonna kõige suurem üritus, Paunvere väljanäitus ja laat, jääb sel aastal ära. Selleks, et kaitsta enda ja teiste tervist ning mitte tekitada nakkuskollet. Maakonna jaoks on see kindlasti ütlemata suur kaotus, sest just suure väljanäituse ja laada ajal liikus Jõgevamaal lausa paarkümmend tuhat inimest. Nüüd jäävad need külalised olemata. Samuti on suure küsimärgi all küüslaugufestivali toimumine.
Valitsuse vastakad sõnumid ja viimaks eile tulnud otsus, et 15. juulist võib avalikel siseruumi üritustel osaleda 1500 inimest, väliüritustel 2000. Jätkuvalt tuleb jälgida 50 protsendi täituvust ja hajutamise nõuet. Lisaks eeldab riik, et avalike ürituste korraldajad küsivad nõu ka terviseametilt. Kuid täna tehtud otsused on juba tehtud ning isegi kui piirangud veelgi leeveneks, ei ole ürituste korraldajatel enam muid võimalusi kui lootagi paremale uuele aastale.
Täna ei tea veel keegi, kas tegemist on võiduga viiruse leviku üle või lühiajalise vaikusega. Maailma praktika näitab paraku seda teist. Näitavad ju perepeod sedagi, et oht pole kaugeltki möödas. Ka lõdvenenud piirangud annavad signaali, et võibki vabamalt võtta, unustada pikivahe ja soovituse mitte lähikontaktis olla. Tegelikult tuleks siiski kaks korda mõelda ning alles siis tegutseda.

blog comments powered by Disqus