Võit ja kaotus

Laupäevase esimese mängu võitis Eesti koondis, millesse teiste hulgas kuulusid SK Tähe I mängijad Veiko Raudsepp, Nikita Bõstrov, Raul Kivi, Martin Karis, Margus Guss ja Alari Pagi ning Kirkkonummi Rangersis (Soome) mängivad jõgevlased Argo Kungla ja Rein Kivi, 5:2 (1:1, 1:1, 3:0).

Rein Kivi viis Eesti 11. minutil juhtima, kuid teise kolmandiku lõpu eel pääses Läti ette 2:1. Enne teist vaheaega Kivi viigistas ja viimasel perioodil viskasid võõrustajad kolm vastuseta väravat. Ka otsustava kolmandiku tabamustes oli Kivi osaline: kaks väravat viskas ise ja kolmandal andis tulemusliku söödu Margus Gussile.

Pühapäeva hommikul toimus kordusmäng. Seekord tuli Eesti meeskonnal lõunanaabritele alla vanduda tulemusega 3:6 (0:1, 0:3, 3:2). Eesti väravate autorid olid Kristjan Puu (söötjata), Rein Kivi (söötja Martin Sivakov) ja Martin Sivakov (söötja Rein Kivi).

Nüüd on maailma kümne tugevama hulka ehk A-divisjoni tõusnud meeste saalihokikoondis pidanud maailmas viiendat positsiooni hoidva Lätiga 12 ametlikku kohtumist, millest on võitnud ühe, viigistanud ühe ja kaotanud kümme mängu.

Poolas MM-kvalifikatsiooniturniiril debüteerinud Eesti naiskond kaotas Slovakkiale 4:8 ja Poolale 3:8 ning finaalturniirile ei pääsenud.

TÕNIS TEESALU,
Eesti Saalihoki Liidu peasekretär

blog comments powered by Disqus