Võistutantsimiselt esimene ja kolmas koht

Möödunud pühapäeval Tartus toimunud naisrühmade võistutantsimisel saatis edu mitut Jõgevamaa tantsukollektiivi. Jõgeva folklooriseltsi Jõgevahe Pere neidude rühm tunnistati parimaks neidude rühmaks ja publiku lemmikuks, sama folklooriseltsi naisrühm sai naisrühmade kategoorias kolmanda koha.

Nii nais- kui ka neidude rühmade seast selgitati välja ka parim kohustusliku ja vabalt valitud tantsu esitaja. Vabalt valitud tantsude tantsimises olid parimad jällegi Jõgevamaa esindajad: Jõgevahe Pere neidude rühm ja Laiuse naisrühm Meie Mari. Meie neidudele tõi edu Ave Lääne loodud tants “Heinalised”, mis on kujunenud nende “leivanumbriks”, Meie Mari võlus aga žüriid Ülle Feršeli tantsuga “Laimajale”, mida nad esitasid menukalt ka mullusuvisel Kuremaa öötantsupeol.

Naisrühmade üle-eestiline võistutantsimine toimus juba kümnendat korda, esimest korda peeti sellel aga neidude rühmade üle eraldi arvestust.

“Seepärast puudus meil ülevaade neidude rühmade üldisest tasemest. Nii ei osanudki me võistutantsimisel midagi karta ega oodata,” ütles Jõgevahe Pere neidude juhendaja Marika Järvet. “Üks põhjus, miks meil nii hästi võis minna, oli see, et neidude rühmade kohustuslikku tantsu “Mina tahan tantsu lüüa” on Jõgevahe Pere naised kunagi võistutantsimisel tantsinud ning tänu sellele olid mul selle kohta “tagataskust” võtta Airi Rütteri omal ajal välja öeldud põhitõed.”

Jõgevahe Pere naised valmistusid tänavuseks võistutantsimiseks põhiliselt Marika Järveti ja Ave Lääne käe all. Nende kauaaegsel põhijuhendajal Airi Rütteril võimaldas tervis vaid aeg-ajalt nõu andmas käia.

“Nüüd alles saan aru, milline vastutus Airi õlgadel kogu aeg lasunud on,” ütles Marika Järvet. “Ma pole oma rühmade pärast elu seeski nii palju pabistanud, kui nüüd Tartus.”

Neidude rühmadel tuli seal tantsida üks kohustuslik ja üks vabalt valitud tants, naisrühmadel üks kohustuslik tants (neil oli selleks Maire Udrase seatud “Heidame öömajale”) ning üks või kaks vabalt valitud tantsu. Kolmandat tantsu pääsesid esitama nimelt kümme rühma, kes kahes esimeses voorus enam punkte kogusid. Jõgevahe Pere neiud hoidsid enne viimast vooru teist-kolmandat ja naised alles kuuendat kohta, aga neiud tõusid lõpuks esimesele ja naised kolmandale kohale, jäädes alla vaid tantsuansambli Sõprus naisrühmale ja Tartu Karlova gümnaasiumi õpetajate naisrühmale Õpsadi.

Nagu teisedki Eestimaa rahvatantsijad, ootasid Jõgevahe Pere naised ja neiud ärevusega tänast päeva, sest just täna peaksid selguma suvisele suurele tantsupeole pääsejad.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus