Võistulaulmiselt esikohaga

XVI Eesti segakooride võistulaulmine Tuljak toimus 9. veebruaril Tartu Miina Härma Gümnaasiumis. Iga koor pidi konkursi zhüriile, millesse kuulusid dirigendid Ants Soots, Ene Üleoja, Alo Ritsing<B>, Maarja Soone ja Aarne Saluveer, ette kandma kümneminutilise a capella kava. Kuigi võistulaulmine kannab endiselt Tuljaku nime, polnud Miina Härma samanimelise laulu esitamine kohustuslik.

 ?Konkursi algaegadel lauldi tõesti kohustusliku palana ?Tuljakut?, nüüd esitatakse seda minu teada ainult Miina Härma juubeli-sünniaastapäevade aegu. Küllap vajasid nii koorid, publik kui ka hindajad natuke pikemat puhkust, et selle laulu suhtes mitte allergiliseks muutuda,? ütles Jõgeva Gümnaasiumi segakoori juhendaja Maret Oja.

Jõgeva Gümnaasiumi koor esitas Gustav Ernesaksa “Helina”, Cyrillus Kreegi ?Ma kõndisin vainul?, Veljo Tormise ?Millal saame sinnamaale? tsüklist ?Seitseteist eesti pulmalaulu? ning Aivar Joonase ?Vee ja soola saaga?. Kuna zhürii üht parimat D- ehk koolikooride kategoorias välja valida ei suutnud, jäetigi Jõgeva Gümnaasiumi ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi koorid esimest-teist kohta jagama. C-kategoorias seevastu ei peetud kedagi esikoha vääriliseks, vaid anti välja üks teine (segakoor Catena) ja kaks kolmandat kohta. Täiskasvanute koorid olidki jagatud kolme kategooriasse. Kahes tugevamas ? A- ja B-kategoorias ? noppisid võidu vastavalt Pärnu kammerkoor ja segakoor Endla.

Jõgeva Gümnaasiumi ligemale viiekümneliikmelise segakoori konkursiedu oli Maret Oja sõnul seda hinnatavam, et see koor pole vähemasti tema mäletamist mööda ühelgi konkursil käinud.

?Aga noored on väga tublid ka: proovidest keegi põhjuseta ei puudu ja harjutused mööduvad alati väga armsas ja soojas õhkkonnas,? ütles Maret Oja.

Aprillis seisab gümnaasiumi segakooril ees kontserdireis Saksamaale Hamburgi: sealse Hammi kooliga on gümnaasiumil tekkinud päris tihedad sidemed.

 ?Hammi kool oleks meid küll hea meelega näha tahtnud mai alguses, mil neil toimub suur muusikafestival, aga paraku on 3. mail inglise keele riigieksam, mida sooritab enamik kuueteistkümnest kooris laulvast abituriendist, nii et peame minema teisel ajal,? ütles Maret Oja, lisades, et kuna kevadel on nii palju noori koolist ja koorist lahkumas, tahetaksegi sellelt ajalt, mis veel koos olla jäänud, viimast võtta. Seda võimaldabki Hamburgi-reis.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus