Võistlustel selgusid paremad metsandusõpilased

Selle nädala jooksul peeti Luua Metsanduskoolis iga-aastased  kutsealavõistlused, kus paremaid tulemusi näidanud õpilastest moodustati võistkond, kes läheb Eestit esindama Baltimaade metsanduskoolide võistlustele.

Igal kevadel viiakse Luua Metsanduskoolis läbi kutsealavõistlused, kus lisaks oma kooli õpilastele osalevad ka Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja Räpina Aianduskooli õpilased. Kokku oli seekord osalejaid üle saja.

Teisipäeval viidi läbi saevõistlus, kus osalejad pidid oma oskusi näitama laasimises, langetamises, täpsussaagimises, kombineeritud järkamises ja saeketi vahetamises. Sae käsitsemisel olid järjekordselt paremad need, kes ka varem selle oskusega võistlustelt kõrgeid kohti  on püüdnud. Sel korral osutus parimaks Kaidar Kübarsepp, kes edestas napilt Helvis Koorti ning kolmandaks jäänud Siim Evertit. Kübarsepp ja Koort on praegu ka saevõistluses valitsevad Euroopa meistrid — möödunud aastal tõid noormehed selle tiitli koju Euroopa meistrivõistlustelt Luksemburgist.  

Endiselt ka üks naissoost saagija

Saevõistlusel kaitses naiste au praegu Luua koolis veel ainus naissoost saespordiharrastaja Kreedera Arula, kes saavutas seekord kuuenda koha. Ise luges neiu seda tulemust rahuldavaks, kuid väga rõõmus ta selle üle ei olnud.

“Muidugi oleks võinud paremini minna, trennis on mul viimasel ajal paremini läinud. Võistluse algus läks kohe aia taha, langetamine ei tulnud nii välja, nagu oleks võinud,” rääkis teist aastat aktiivselt saespordiga tegelev Arula.

Siiski saab Kreedera end veel sel aastal saevõistlustel tõestada ja loodetavasti ka paremaid tulemusi näidata, nimelt on ees ootamas Eesti meistrivõistlused ja üsna varsti ka võistlused Leedus. Seni on Kreedera ainus Luua kooli neiu, kes saagimisega tegeleb. “Praegu pole veel keegi tüdrukutest selle vastu huvi üles näidanud, mina neid ka tagant torkima ei hakka. Igaüks teeb, mis tahab,” nentis ta.  

Esmakursuslased hädas kahjuritega

Metsanduslikul kutsealavõistlusel tuli osalejatel läbida Luua mõisa pargis ja seda ümbritsevas metsas üksteist kontrollpunkti ja lahendada seal mitmesuguseid ülesandeid. Kontrollpunktides on  ülesanded läbi aastate loomult sarnased olnud, ainult rada on erinev. Õpilastel tuli hinnata silma järgi langi suurust, määrata, millised kahjurid on puudele liiga teinud, hinnata puude kõrgust ja materjali hulka ning tunda puud võrsete järgi ära. Kuigi raja läbimise aeg ei olnud sel võistlusel määrav, otsustas nii mõnigi osaleja teha seda joostes. “Saab varem õhtule,” ütlesid entusiastlikud noormehed, kes kohati soisel ja maha langenud puid täis rajal kontrollpunktidesse jooksid.

Esimese kursuse õpilased olid enim hädas puitu kahjustanud putukate või seente liikide määramisega. Nimelt pole kahjurite õppimine esimesel kursusel veel ainekavas. Õpetajad möönsid aga, et kes ikka tahtis kutsevõistlustel head tulemust kirja saada, see käis enne vastavates konsultatsioonides.

Luua Metsanduskool valis välja ka kutsevõistlustel edukamalt  osalenud õpilased, kes lähevad Eestit esindama Baltimaade metsanduskoolide võistlusele Poola. Sel korral kuuluvad meeskonda Helvis Koort, Kuldar Kübarsepp, Andrus Õis ja Tauri Leini. 

KUTSEALAVÕISTLUSE TULEMUSED 2011 

SAEVÕISTLUS 

Laasimine

Siim Evert

Kaidar Kübarsepp

Tauri Leini 

Langetamine

Siim Evert

Kuldar Kübarsepp

Helvis Koort 

Täpsussaagimine

Kaidar Kübarsepp

Andi Noot

Mikk Pern 

Kombineeritud järkamine

Kaidar Kübarsepp

Helvis Koort

Margus Jaeski (Pärnu KHK) 

Saeketi vahetamine

Helvis Koort

Kaidar Kübarsepp

Andrus Õis

2011. aasta kolm paremat kokkuvõttes

Kaidar Kübarsepp 1399 p

Helvis Koort-1369 p

Siim Evert 1343 p 

METSANDUSLIK KUTSEALAVÕISTLUS 

Metsamasinaoperaatorid I

Janek Rodionov 240 p

Alan Jaago 205 p

Karli Sabalisk 170 p 

Metsamasinaoperaatorid II

Oliver Paiba 300 p

Siim Evert 180 p

Marko Õis 130 p 

Metsamajandus IV

Kuldar Kübarsepp 385 p

Airo Pärnaku 380 p

Helvis Koort 375 p 

Metsamajandus III

Kaivo Kaljuvee 400 p

Avo Põldver 260 p

Tamor Erikson 250 p 

Metsamajandus II

Mikk Pern 350 p

Karl Pill 345 p

Joosep Gross 250 p 

Metsamajandus I

Andi Noot 365 p

Henri Meentalo 235 p

Meelis Ru- 210 p

Janar Pihlak 210 p 

Metsandus I

Oliver Andres 360 p

Heiki Kapstas 325 p

Riido Klimenko 325 p 

Metsandus II

Annes Välk 420 p

Kristjan Karus 415 p

Mikk Pekkermann 365 p 

KUTSEÕPE

Martin Muttik 420 p

Mati Sepp 375 p

Lauri Vesiko 360 p 

AIANDUSLIK KUTSEALAVÕISTLUS 

Taimede tundmine 

Põhikooli lõpetanud õpilased

Jrk.nr

Õpilase nimi

Punkte

Kursus

1

Aili Vaher

46

H III

2

Erika Kõiv

43

ME PK II

3

Rajar Rahkema

36,5

H III

Keskkooli lõpetanud õpilased 

Jrk.nr

Õpilase nimi

Punkte

Kursus

1

Kristiina Kannu

67

ME II

2

Liina Nisu

54

ME II

3

Rait Karus

51

ME II

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus