Võistlustantsijad Agneta Pukk ja Kaspar Kaldaru naasid MMilt

Mustvee vallas Ulvi külas elav võistlustantsija Agneta Pukk osales koos oma tantsupartneri Kaspar Kaldaruga esmakordselt noorte MM-võistlustel, kus saavutati 66 paari konkurentsis 19. koht.

Tantsukooli Respect noorte vanuseklassi tantsija Agneta Pukk hindas Ungaris saavutatut  õnnestumiseks. „Jääme oma tulemusega väga rahule, sest tegemist oli siiski meie esimese MM-iga. Pinge oli väga suur, sest see ei olnud tavaline võistlus, vaid pidi esindama riiki. Kogemuse saime sellest samuti suure ning teame, mida järgnevatel suurvõistlustel vältida ja millele rohkem tähelepanu pöörata.”

Enne seda Tšehhis toimunud maailmakarikaetapil Prague Open Rising Star saavutas võistlustantsijate paar Pukk ja Kaldaru kolmanda koha. „Võistlesime ainult standardtantsudes. Üldiselt jäime rahule kõikide tantsudega, aga nagu alati, on vigu, mille kallal töötada. Kuna läksime võistlema endast vanematega ja lihtsalt proovima, siis tuli kolmas koht väga meeldiva üllatusena,” ütles Agneta.

„Peaaegu terve juulikuu olin laagrites, mis toimusid Tartu vallas Lähtel. Kõige rohkem õppisin juurde iseseisva töö tegemist. Augustis toimus Saksamaal Stuttgardis tantsumaailma aasta suurim võistlus, kus osalesime esmakordselt täiskasvanute vanuseklassis. Kahepäevane võistlus, kus osales kakssada paari, lõppes meile igati edukalt,” vaatas Agneta tagasi möödunud suvele.

„Uue hooaja algul koostasid tantsukooli Respect eestvedajad ja treenerid Kaisa Oja-Mehine ja Marko Mehine meile treeningplaani, mille alusel töötamegi.

November ja detsember tulevad väga tegusad nii võistluste kui laagrite poolest. Plaanis on mitu võistlust nii Eestis kui välismaal ning novembris treeninglaager Eestis ja detsembris Itaalias. Pidades silmas asjaolu, et minu ja Kaspari sponsoriteks on praegu vaid meie pered, pole siiski võimalik kõikidel võistlustel ja laagrites osaleda,” märkis tantsija.  

Agneta peab kodukandi kooli Avinurme gümnaasiumi heaks hariduse omandamise kohaks, kuid et rohkem Tartus tantsutreeningutele pühenduda, asus ta siiski õppima Tartu Miina Härma gümnaasiumi.

„Kümme aastat võistlustantsuga tegelemist on õpetanud mind aega planeerima nii, et õppimine oleks korras ja edu tuleks ka spordis,” kinnitas Agneta Pukk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus