Võistluslik viik

FC Toompea jalgpallureist saabuvad tund aega enne mängu kohale Eesti Jalgpalliliidu president Indrek Kannik, riigikogulasest meeskonna kapten Eiki Nestor ja kaitseministeeriumi ametnik Kaimo Kuusk. Koos äsja piiride tegemise lõpetanud Põltsamaa spordikooli direktori Silvar Luha ja väljakukohtuniku Villu Ojassaluga takseeritakse palliväljakut. Kõrgete külaliste ühine arvamus on, et nad ei ole mitu kuud mänginud nii heal palliplatsil.

Pool tundi enne mängu algust jõuavad kohale ka teised FC Toompea jalgpallurid: endine riigikogulane Sulev Alajõe Pärnust, nooruke riigikogu liige Silver Meikar Võrust, Postimehe arvamustoimetaja Kalle Muuli, Pärnu linnavolinik Rain Jung, Rae vallavalitsuse töötaja, Gunnar Nuuma, Sander Sinilaid Gustav Adolfi gümnaasiumist, Henri Vaher Hansaliisingust, Ivar Sinilaid Pindi Kinnisvarast ja Priit Kuusk Eesti Televisioonist.

Jalgpalliveteranid, keda on seekord 14, on samuti õigeaegselt kohtumiseks valmis. Heisatud on Eesti riigilipp ja esmakordselt ka Eestimaa Spordiveteranide Liidu lipp.

Iga toompealane saab enne mängu algust roosiõie, mis pärit Rein Joosti aiandist. Esimestena asuvad ründama FC Toompea pallitaltsutajad. Esimesel veerandtunnil püüab paar ohtlikku palli kinni veteranide väravavaht Harri Andruse. Esimese poolaja lõpul teeb häid tõrjeid ka Toompea väravavaht Sulev Alajõe. Väravaid ei too ka teine poolaeg ja võistluslik ning korrektne mäng lõpeb viigiga 0:0.

Veteranide poolel oli eriti aktiivne Sven Viks teravate triblingutega, kaitses tegid tõhusat tööd Viljar Päevil, Kalev Pedajas ja Jaanus Nilp. Oma parima andsid ka Jüri Ellram, Are Järvik, Toivo Vaks, Ain Maansoo, meeskonna kapten Vladimir Valejev, Heikki Kikkas, Ülar Martjan, Andres Paas ja haiget põlve trotsiv Silvar Luht.

Pärast kohtumise lõppu lõid kummastki võistkonnast 13mängijat 11 m karistuslööke. See jõukatsumine lõppes 7:9 toompealaste kasuks.

Koos istuti, jagati parematele meeneid ja söödi maitsvat talutoitu Mulgimaal Kõo vallas Venevere puhkemajas. Mängijate üksmeelne otsus oli, et võistkonnad väärisid teineteist ja et järgmisel aastal kohtutakse vähemalt kahel korral ? aprillis tehisväljakul pealinnas ja juulis Põltsamaal.

Täname kõiki, kes jalgpallikohtumise toimumisele kaasa aitasid, meened välja panid ja staadionil mängule aktiivselt kaasa elasid.