Võistlesid rammumehed

Seitsmeteistkümnes rammumeeste võistlus läheb ajalukku kui esimene rahvusvaheline võistlus. Nimelt märkis võistleja Elmar Karu oma elukohaks Soome. Ühtekokku kandideeris Tõnissoni tiitlile 12 meest, viis neist kergemas ja seitse raskemas kaalus. Noorimad võistlejad oli 15-aastased Mattias Viljamaa Palamuse vallast ja Reimo Sild Jõhvist. Kuus mees osales jõukatsumisel esimest korda: Riho Jänes, Urmas Leppik, Einar Sults, Aivo Paulus ning ülalmainitud noormehed. Kõige staazikamad võistlejad olid isa ja poeg Raimond ja Raino Poll, kes on osalenud vastavalt 16 ja 9 korda. Lisaks osalesid ka Mario Sild, Urmas Veinimäe ja Madis Likk.

Võistlusalasid oli kokku kuus, neist traditsioonilised kivide kandmine, raskuste hoidmine, romu ümberlükkamine ja auto tõmbamine, kaks ala ? kummi kantimine ja rippumine ? olid kavas esmakordselt. Vaheetappide võidud jagunesid Raino Polli ja Elmar Karu vahel.

Juba esimesel alal näitas oma minekut Elmar Karu, kes võitis vihmas toimunud kivide kandmise võistluse Raino Polli ees kuue sekundiga. Raskuste hoidmise võistluse ajaks ilm selgines ning võistlustingimused paranesid. Taas läks parim tulemus kirja Elmar Karule, talle järgnesid Raimond ja Raino Poll. Raskuste hoidmine osutus liiga raskeks Riho Jänesele ja Mattias Viljamaale, kes tulemust kirja ei saanud, ent õiguse võistelda küll.

Traktorikummi kantimises sai parima aja kirja Raino Poll, järgnesid Mario Sild ja Madis Likk. Kolmandat ala ei asunud sooritama Mattias Viljamaa, kes katkestas trauma tõttu. Rippumise alavõit kuulus taas Elmar Karule, järgnesid Raimond Poll, Urmas Leppik ja Raino Poll.

Eelviimane ala oli romu ümberlükkamine. Esimesed kolm ? Raino Poll, Mario Sild ja Madis Likk ? mahtusid kõik ühe sekundi sisse, saades ajad 7.38, 7.52 ja 7.72. Alavõiduga viigistas Raino üldarvestuses seisu Elmar Karuga ning viimasele alale mindi võrdse punktiarvuga, ent kummagi esikohta see ei kõigutanud.

Viimaseks alaks on traditsiooniliselt olnud auto tõmbamine. Kui varasematel aastatel katsuti jõudu Palamuse valla väikese kollase bussi kallal, siis tänavu oli selleks Raimond Polli kollane kaubik, mis on kergem kui valla sõiduk. Alavõit kuulus Elmar Karule, talle järgnesid Madis Likk ja Mario Sild.

Kõikidele võistlejatele kuulus medal, tänukiri ning pisike ümbrik, milles oli sisu tänu toetajatele Jõgeva Maavalitsusele ja Palamuse vallas tegutsevatele ettevõtetele.

Kergema kategooria võit kuulus ülekaalukalt Raino Pollile, järgnesid Raimond Poll, Urmas Veinimäe ja Einar Sults. Raskemas kaalus viis Tõnissoni tiitli endaga kaasa Elmar Karu, teiseks tuli Mario Sild ning kolmas Madis Likk, järgnesid Urmas Leppik, Aivo Paulus, Reimo Sild ja Riho Jänes.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus