Võisikul peeti memme-taadi suvelaagrit

 ?Päris tüüpilist mitmepäevast laagrit küll välja ei tulnud ja telkimiseks ei läinud, sest enamikul kaugemalt tulijatel olid kodus loomad talitada ja mõnedki kiirustasid heinale minema,? rääkis ettevõtmise eestvedaja Loniida Bergmann. Laulu- ja tantsupeo tõttu olid sel ajal ka õpetajad Tallinnas. Seetõttu jäi osavõtjate arv esialgu plaanitust väiksemaks, aga kokkutuleku rõõmsat meeleolu see ei kahandanud.

Alustati laupäeva ennelõunal ning tihedat tegevust oli päev täis kuni südaöise simmanini. Suurem osa ajast kulus üksteise isetegevuskavade kuulamisele-vaatamisele, sporditegemiseks jäi päevast napiks. Hilisõhtul jõuti veel teha ühine tõrvikutega rongkäik tiigi ääres ja vaatepilt, kui tuled veepinnalt vastu peegeldusid, oli eriliselt ilus ning meeldejääv.

Peale omakandi lähema ümbruse rahva oli külalisi ka Jõgevalt, naabrite juurest Kõost ja Kohtla-Nõmmelt. Viimastel oli külakostiks kaasa toodud kahetunnine lõbus ja vaimukas kava koos toredate kostüümidega. Pika ja ilusa isetegevuskavaga esinesid ka Võisiku hooldekodu lauljad ja pillimängijad. Pillimängu ja lauluga lõbustas laagrilisi Umbusi rahvas ning oma head tantsuoskust näitasid Esku memmed. Kõige vanem, 82-aastane osaleja oli kohale tulnud Kohtla-Nõmmelt.

 Maitsva hernesupi valmistasid peolistele Lilli ja Kalju Ojassalu. Tantsu keerutati Umbusi pillimehe saatel. ?Meil kujunes siin Tallinna peoga samal ajal välja oma laulu- ja tantsupidu,? ütles Loniida Bergmann.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus