Võisiku tantsu- ja laulupeolistele naeratas päike

Põltsamaa vallas Võisikul peeti pühapäeval kohaliku küla teist laulu- ja tantsupidu, mida ka ilm igati soosis.

Võisiku külaelu aktiivse eestvedaja Loniida Bergmanni sõnul tekkis mõte oma laulu- ja tantsupäeva läbiviimiseks sellest, et pakkuda külarahvale võimalust selgeks õpitud laulud ja tantsud ka kohalikule rahvale esitada. Teisalt toimib seal külaelu tihedas koostöös Võisiku hooldekodu rahvaga. Nii oligi laulu- ja tantsupeo programm kokku seatud selliselt, et laulude ja sõnaosavust eeldavate etteastetega astusid üles hooldekodu inimesed, oma tantsuoskusi aga demonstreerisid nii Võisiku tantsijad kui ka tantsukollektiivid mitmelt poolt Põltsamaa vallast ja kaugemaltki.

<span lang=”ET” style=”FONT-FAMILY: Arial; mso-ansi-language: ET”>Latti liialt kõrgele ei seatud

Rahvatantsurühmadest kohal Põltsamaa rahvatantsurühm Rõõmusring,“ Murumemmed“ Eskust, samuti rahvatantsijad Palalt, Tabiverest. Lisaks maakonna piiri tagant Kõost ja Kolga-Jaanist.

Võisiku külaseltsi juht lohutas peolisi ning lausus, et just nüüd ja selles paigas pakutakse esinemisvõimalust nendele tantsukollektiividele, kes Tallinnas toimunud suurpeost osa ei saanud võtta. Loniida Bergmann lubas, et nemad oma väikesel tantsupeol latti liialt kõrgele ei sea ning seetõttu antakse seal ka nii mõnedki apsud andeks.

Tegelikult plaaniti algselt lausa kahepäevast pidu, kus ööbimiseks oleks telgidki üles pandud. Ent eakamad inimesed taolist võimalust kasutada ei soovinud. Kahepäevase programmi raamesse oleks lisaks tantsimisele-laulmisele mahutatud ka sportlik tegevus. Selle eest oleks hoolt kandnud Võisikult pärit spordimees Villu Ojassalu.

Laulu- ja tantsupidu sai teoks Võisiku mõisahoone esisel muruplatsil, mis selleks hästi sobib. Loniida Bergmann lausus, et mõni aasta tagasi korraldati selles paigas lausa üleriigiline tantsurühmade esinemine. Tookord olid kohal nii oma piirkonna tantsukollektiivid kui ka Saaremaa, Hiiumaa ja teiste Eesti paikade tantsijad.

Tantsijatel piisavalt esinemisvõimalusi

Põltsamaa seenioride naisrahvatantsurühma Rõõmusring“ juht Maire Lainurm lausus, et tunneb head meelt võimaluse üle sellisel peol osaleda. Tänavu on nad oma rühmaga esinenud juba Palal toimunud seenioride tantsupäeval. Juba eeloleval laupäeval astub Rõõmusring“ üles Põltsamaal peetaval traditsioonilisel memme-taadi peol.  Augustikuu teisel laupäeval sõidavad Rõõmusringi“ tantsijad külla Aravete sõpruskollektiivile. Kaks nädalat hiljem võtavad Maire Lainurme juhendatava tantsurühma liikmed osa Kasepääl toimuvast vee- ja kalafestivalist. Meil jätkub tegevust küllaga,“ tõdes energiline tantsujuht.

Võisiku laulu- ja tantsupäev lõpetati ühise supi- ja šašlõki söömisega kohaliku külamaja juures. Mine tea – ehk ehivad aasta pärast Võisiku laulu- ja tantsupäeva lisaks värvikirevatele rahvariietele ka rõõmsavärvilised telgid.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus