Võisiku külas leiti põlevast korterist tapetud meesterahvas

Jõgevamaal Võisiku külas laupäeva hilisõhtul kortermajas toimunud tulekahjus päästis naaber põlevas korteris olnud naise, korterist leiti ka vägivallatundemärkidega meesterahva surnukeha.

10. mail kell 23.23 teatati häirekeskusele, et Jõgevamaal Põltsamaa vallas Võisiku külas on ühe korterelamu trepikoda suitsu täis, teatas Lõuna-Eesti Päästekeskus. Sündmuskohale sõitsid päästjad Jõgeva, Põltsamaa ja Kolga-Jaani päästekomandodest ning Jõgeva operatiivkorrapidaja.

Päästjate saabudes oli kaheksa korteriga kahekorruselise elamu teise korruse üks korter ja maja trepikoda suitsu täis. Enne päästjate saabumist oli naaber põlevast korterist välja aidanud naisterahva, kes anti üle kiirabile. Päästjatele oli teada, et korteris võib olla ka teine inimene, ning kohe alustati otsinguid.

Lõuna Politseiprefektuuri avalike suhete büroo teatel leiti kustutustööde käigus korterist 70-aastase mehe vägivallatundemärkidega surnukeha. Politsei on kuriteos kahtlustavana kinni pidanud 1981. aastal sündinud Virve. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Tulekahju kustutati lõplikult kella 2 paiku öösel. Põlengus sai suuri kuumakahjustusi üks korter, teised korterid ning trepikoda said suitsukahjustusi. Päästjad kontrollisid ohutuse tagamiseks kõik korterid üle ning tuulutasid ruumid.

Tulekahju täpne põhjus on selgitamisel. Sel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud 45 inimest, neist kaks Jõgevamaal.

Vooremaa

blog comments powered by Disqus