Võisiku külamaja võtab ilmet

Põltsamaa valla Võisiku külamaja alles ootab põhjalikku uuenduskuuri. Praeguseks on uue põranda saanud maja kõige suurem tuba, kus juba mitmeid pidusid ja muidki üritusi peetud.

Võisiku külaseltsi esimehe Loniida Bergmanni sõnul olid vana põranda talad ja lauad nii kehvas seisus, et iga külapeo ajal tuli hirmu tunda, kas põrand ikka veel vastu peab. Vana põranda ülesvõtmisega ja uue paigaldamisega alustasid nad juba aasta alguses, sellega sai hakkama oma küla mees Mihkel Tamm, kes peab ka ühtlasi külavanema ametit.

Uus põrand on õlitatud männilaudadest. Põrandameistri sõnul on tal kogemusi, et kui tulevikus peaks olema tarvis põrandat lihvida ja uuesti immutada, siis  on seda õlitatud laudade puhul tunduvalt lihtsam teha kui lakitud laudu uuesti töödelda.

Raha põranda vahetuseks saadi Kohaliku Omaalgatuse Programmist ja seda saadi ligi 24 000 krooni. Koos projektirahale lisatud omaosalusega kujunes põranda vahetuse kogumaksumuseks  umbes 28 000 krooni.

Järgmisena on plaanis välja vahetada Võisiku külamaja katus. Üle 350 000 krooni saab selleks PRIAst, küll tingimusel, et raha laekub alles pärast töö valmimist. Eterniidi asemele tulevad sindlid, sest selline katus oli majal ka enne eterniidiga katmist.

Mihkel Tamme sõnul püüavad nad külamaja remondiks kasutada looduslähedasi materjale ja säilitada hoone  endisaegset välimust. Sellisest tüüpilisest pappkarbist”, nagu mitmel pool linnade ümbruses näha võib, püüame oma maja puhul kindlasti hoiduda,” lubas Võisiku külavanem.

Loniida Bergmannil on hea meel selle üle, et Võisiku külamaja on vabanenud kahest tülikast ja süüdimatust üürnikust ning nüüd tuleb  kõik toad ja küttekolded järgemööda korda teha.

Külamaja pööningukorrusele võiks edaspidi ehitada näiteks magamisruumid või ka arvutitoad. Mõtteid ja plaane on külamajaga seoses mitmeid.

Mihkel Tamm kinnitas, et on edaspidigi nõus remondi tegemisel jõudumööda abiks olema, kui vaid leiduks hakkajaid projektikirjutajaid.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus