Võisiku hooldekodus on käsil remonditööd

Juba mõnda aega kestavad Põltsamaa vallas asuva Võisiku hooldekodu hoonete remonditööd. Hooldekodu territooriumile üles pandud infotahvlilt võib lugeda, et Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) ehitab hooned säästlikumaks. Võisiku hooldekodu remonditöid rahastatakse Kyoto protokolli alusel toimuvast heitmekoguse müügikvoodi tulust.

RKASi projektijuhi Urmas Vahi sõnul on käsil hoonete soojustamine, samuti katusetööd koos katusealuste soojustamisega. Vahetatakse välja ka  need uksed ja aknad, mis siiani vahetamata olid. Nende töödega alustati juba veebruaris. 

Hooldekodu saab uue valgustuse

Hooldekodu peahoone asub vanas mõisahoones ning sellel hoonel ei vahetata uksi ega aknaid ning samuti ei tehta mõisahoone välisseinte soojustustöid. Mõisahoone näol on tegemist muinsuskaitselise objektiga ja seetõttu pole seal niisuguseid töid lubatud teha. Mõisahoone sisemisi remonditöid tehakse ainult nendes kohtades, kus on ventilatsiooni- ja küttesüsteemi uuendamise järel vaja siseviimistlus taastada.

Aprillis alustati ka kütte- ja ventilatsioonisüsteemi uuendamisega, samuti saab hooldekodu uue energiasäästliku valgustuse. Kõigi selle projekti käigus tehtavate tööde maksumuseks on 1,78 miljonit eurot ning see summa hõlmab projekteerimist, ehitamist ja omanikujärelevalvet. Objektil tegutseb kaks peatöövõtjat. Tartu Ehitus tegeleb fassaadi, soojustus- ja katusetöödega ja nende meeskonnas on umbes paarkümmend ehitajat. Firma TET-KO ülesanne on kütte- ja ventilatsioonisüsteemide uuendamine ja sealt on objektil umbes 15 töölist.  

Lõpetatakse novembris

Urmas Vahi kinnitusel püütakse objektil tegutseda nii, et hooldekodu kliente võimalikult vähe häirida. Töid tehakse etappide kaupa ja vastavalt nende järjekorrale paigutatakse  ajutiselt ümber ka sealsed elanikud. Pärast remondi lõppemist taastatakse hoonete ümbruses olev haljastus ja sinna rajatakse ka uued niiskuskaitseribad.

Vahi sõnul on ehitus- ja remonditööd kulgenud ladusalt ning tööd lõpetatakse lepingus fikseeritud ajaks — hiljemalt tänavu novembris. Samas ei välista projektijuht, et võidakse ka varem valmis saada.

RKAS teeb tänavu Jõgevamaal ehitus- ja remonditöid kokku 25 objektil, millest praeguseks on valmis 16. Kallimatest Jõgevamaa objektidest on praeguseks valminud Jõgeva päästehoone, Kuremaa tervisespordikeskus, Luua Metsanduskooli võimla ja Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium. Nendesse objektidesse on investeeritud ligi miljon eurot.

Praegu tehakse töid veel Jõgeva Riigigümnaasiumi, Võisiku hooldekodu, Jõgeva haigla, Põltsamaa gümnaasiumi õppehoone, Luua Metsanduskooli klubi-söökla, RMK Laiuse kontori, Lustivere hooldekodu ja Põltsamaa ning Palamuse päästehoone juures.

Kyoto protokolli alusel saadava heitmekvoodi müügitulu eest on RKAS renoveerinud energiasäästlikumaks 219 hoonet üle kogu Eesti. Praegu käivad ehitus- ja remonditööd 260 objektil ning 11 hoone soojustamiseks on välja kuulutatud ehitushanked.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus