Võime pedagooge julgelt usaldada

Juba nädalajagu on õpetajad ja õpilased Stuudiumi või eKooli vahendusel üksteisega suhelnud. Kui esialgu tabas ehmatus ootamatult õpetajaametisse pandud lapsevanemaid, siis nüüd on esimesed sammud juba astutud ja töö käima läinud.


Võimalus kodus õppida tuleb kasuks kindlasti. Näiteks Torma põhikoolis saavad lapsed koostada nädalamenüüd või valmistada hommikusööki. Kasulik, kas pole? Ning Jõgeva põhikooli lapsed saavad kirjutada päevikusse oma mõtted ja tunded, mis neid praeguses eriolukorras valdavad. Üks viis oma mures selgust saada, ongi need esialgu kirja panna. Kirjutada end tühjaks ning siis paber kasvõi ära põletada. Kodutööga ei tasu viimast muidugi teha, ent raskel ajal tuleb oma mõtete ülestähendamine kasuks.
Meie maakonda on õnnistatud tublide õpetajatega. Kui näiteks Jõgeval on juba pikemalt praktiseeritud e-õppe esmaspäeva, siis nüüd tuleb see kuhjaga kasuks. Põltsamaa hiilgab juba ammu õpikeskkondade kasutamisega ja uuendusmeelsus pole pedagooge sealgi maha jätnud.
Pikapeale mõistavad õpetajad, vanemad ja koolijuhid, et muretsemiseks pole põhjust. Kui kriis just sügava suveni ei kesta, saab hakkama. Aga see tähendab, et oma õpetajaid tuleb usaldada: las kaks nädalat olla proovimiseks, katsetamiseks ja uute keskkondade tundma õppimiseks. Võtke kinni haridus- ja teadusministeeriumi ideest ja jätke õpilastele hinded panemata. Olukord on uudne kõigile, kuid esimene nädal on näidanud, et see ei takista uute teadmiste omandamist.

blog comments powered by Disqus