Võidutuli süüdatakse Kassinurme mägedes

Eilsel nõupidamisel Jõgeva kultuurikeskuses arutasid Kaitseliidu, Jõgeva linnavalitsuse ja maavalitsuse esindajad esimest korda läbi 23. juunil peetava võidupüha paraadi korraldamisega seonduvad küsimused.  Koosolijad leppisid kokku, et  võidutuli süüdatakse Kassinurme mägedes.

Kaitseliidu avalike suhete osakonna juhataja, võidupüha paraadi toimkonna esimehe kapten Neeme Brusi sõnul osalevad paraadil peaaegu kõigi viieteistkümne Kaitseliidu maleva esindajad ja  kindlasti on kohal malevad, mis tegutsevad Jõgeva naabermaakondades. „Kokku marsib paraadil 700 kaitseliitlast ja kaitseväelast,” ütles Brus.

Peaproov 22. juunil

„Võiduparaad saab teoks Jõgeva kesklinnas  Jõgeva linnavalitsuse, Jõgeva maavalitsuse ja kultuurikeskuse vahelisel alal. Täpse asukoha peavad  veel heaks kiitma kaitseväe ülem ja  presidendi kantselei,” ütles Brus, lisades, et   võiduparaadile eelnevad üritused algavad 22. juunil. „Sel päeval on Jõgeval paraadi peaproov, mida huvilised on samuti pealt vaatama oodatud. Võidutuli süüdatakse kombe kohaselt muistsete eestlaste pühas paigas ja otsustasime, et meil sobib selleks suurepäraselt  Kassinurme Linnamägi, kus saab kaasa elada nii tule sünnile kui ka rahvuslikule ja isamaalisele  kultuuriprogrammile. Tuletoojateks on aga alati valitud kaitsestruktuuride parimad esindajad, näiteks tublid naiskodukaitsjad, kaitseväe ohvitserid. Jõgevale toovad aga võidutule need vaprad mehed ja naised, kes veel nõukogude okupatsiooni tingimustes üheksakümnendate aastate algul Eestis Kaitseliitu taastama hakkasid,” kirjeldas ta.

Lahingutehnika näitus ja sõdurisupp

Võidupüha paraadi ajal saab Jõgeval vaadata ka lahingutehnika näitust ja maitsta sõdurisuppi.

„Võidupüha paraadiks saabuvad Jõgevale president, valitsuse ja diplomaatilise korpuse esindajad. Seoses sündmuse pidulikkusega tuleb rohkesti tähelepanu pöörata Jõgeva linna ja selle ümbruse esinduslikule väljanägemisele. Ma olen veendunud, et Jõgeva linnavalitsus ja maavalitsus on meile selles osas headeks koostööpartneriteks,” ütles Neeme Brus. 

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsevi sõnul usuvad kaitseliitlased, et Jõgeva suudab olla väärikas paraadilinn. „Võiduparaadi eel tehakse Jõgeva kesklinnas ka vajalikke remonditöid, parandatakse augud Suurel tänaval, täielikult saavad korda Aia ja Sauna tänav,” lubas linnapea.

 „Jõgeva maavalitsus aitab kaasa paraadi korralduslike küsimuste lahendamisele, meil aga austav ülesanne võtta vastu Eesti riigitegelasi ja nimekaid väliskülalisi, kes jälgivad paraadi maavalitsuse esisel platsil,” ütles Jõgeva maavanema nõunik Vahur Kukk.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus