Võidupüha paraadi kultuuriprogramm kulmineerub rahvapeoga

Tänavuse Võidupüha paraadi kultuuriprogramm kulmineerub rahvapeaoga paraadi eelõhtul Jõgeva kultuurikeskuse suvelaval.

Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist Maie Puusepp ütles, et kultuuriprogramm algab võidutule süütamise tseremooniaga Kassinurme mägedes esmaspäeval, 22. juunil kell 17.  Loitsu teksti koostab ning kogu programmi paneb kokku Jõgeva Kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter. Esinevad folklooriselts Jõgevahe Pere, segarahvatantsurühm Kaaratsim, naisrahvatantsurühm Meie Mari, Jõgeva meeskoor Mehis, Jõgeva Noorte Meeskoor ja Triinu Taul.

Tule süütavad Kaitseliidu Jõgeva Maleva noorkotkad ja kodutütred, nemad annavad tule maavanemale, tema omakorda Riigikogu esimehele. Tuli peab kella 18 ajal hakkama liikuma Tallinna poole Vabadussõja võidusamba pühitsemistseremooniale.

Nii Kassinurme mägedes kui ka Tori Eesti sõjameeste mälestuskirikus süüdatud võidutuled ühinevad Tallinnas Vabadussõja võidusamba jalamil. Tulede ühinemisest saab Vabadussõja võidusamba avamise kulminatsioonihetk. Samba avamist koordineerib kaitseministeerium, tseremoonia pealavastaja on Margus Kasterpalu. Tuli tuuakse öösel pealinnast Laiusele tagasi ning jääb kirikusse hoiule.

Jõgeva kesklinnas peetakse esmaspäeva õhtul paraadi peaproov, mis võib kesta kuni kella kümneni õhtul. Pärast paraadi peaproovi algab rahvapidu Jõgeva kultuurikeskuse taga asuval suvelaval, kus esinevad Jõgeva kammerkoor, Folklooriselts Jõgevahe Pere ja segarahvatantsurühm Kaaratsim. Tantsuks mängib Põltsamaa puhkpilliorkester.

Teisipäev algab Võidutule medalite ja tunnistuste üleandmise ning pärgade panekuga Laiuse Vabadussõja mälestusmärgi juures. Järgneb jumalateenistus Laiuse kirikus. Võidupüha paraad algab Jõgeva kesklinnas kell 11, kella poole ühe ajal saadetakse võidutuli siit Jõgevamaa linnadesse ja valdadesse. Kell üks aga avatakse juba Maakaitsepäev Jõgeva staadionil, kus Kaitseväe ja Piirivalve orkestrid teevad mõjuka tattoo ehk sõjaväeorkestrite vigurmarssimise, mis on maailma militaarmuusikas üks populaarsemaid vaatemänge.

Läheduses saab tutvuda lahingutehnikaga ja süüa sõdurisuppi.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus