Võidupreemia jäi Pala kooli

Pala kool tähistas poetessi Anna Haava 155. sünniaastapäeva luulepõimikute konkursiga. Läbivaks teemaks oli sel aastal südamelähedus, mullu välja hõigatud teemat „Mina usun armastust” võis tõlgendada mitmeti.


Kokku 71 õpilase osalusel tuli esitusele kaheksa kava. Esinejad olid lisaks Pala koolile veel ka Pärnust, Valgast, Aegviidust, Maarja-Magdaleenast ja Laiuselt. Žüriisse kuulusid Vanemuise noortejuht Mall Türk, dramaturg Anu Tonts ja luuletaja ning J. Liivi muuseumi giid-pedagoog Berit Petolai. Žürii leidis igast kavast esiletõstmist väärivat, Vanemuise teater oli pannud välja hulgaliselt eriauhindu. 
Laureaadi tiitel ja sellega kaasnev kingitus, Reet Kuusiku maal, jäid sel aastal Palale. Sest võidukava autoriks oli Pala kooli õpetaja Marve Juursalu ja esitajateks kolmanda klassi lapsed kavaga „Mina ise”.

Preemiaid jagati aga teisigi. Kavaga „Mina usun armastust”, juhendajad Marje Koorits ja Kristi Jaanus, esinesid õpilased Johannes Voldemar Veski nimelisest Maarja-Magdaleena põhikoolist, pälvis armastuse eripreemia.

„Keset lumehelveste tantsu”, juhendajad Anneliis Liblik ja Thea Luik, esinesid ja tekstid olid loonud Aegviidu kooli õpilased, neile kuulus eripreemia põhjamaise eheduse edasiandjatele.

„Mu süda usub õnne”, juhendaja Agnes Leemet ning esitajaks Tootsi lasteaed-põhikooli õpilased, võitsid eripreemia luule- ja muusikakeele nõtke ühendamise eest.

Kõige magusamate luuletuste eripreemia pälvis aga „Teeme kooki, teeme saia”, juhendaja Malle Sildver ja esitajaks Anna Haava nimelise Pala kooli 2. klassi õpilased.
Sõõmukese värske metsaõhu eest pälvis eripreemia luulekava „Metsas”, mille juhendajaks oli Kadi Kivilo ja esinesid Anna Haava nimelise Pala kooli 9. klassi õpilased.

„Naerulohkudega maailm”, juhendaja Helge Maripuu ja Laiuse Jaan Poska põhikooli õpilased võitsid eripreemia igapäeva kooliteemalise elu kontrastide vaimuka esitamise eest.

Ning lõpuks eripreemia sisuka kooliteemalise luulepõimiku eest „Kooliaeg, oh kooliaeg” võitsid juhendajad Külli Hütt ja Anna Gutovskaja ning esinejad Valga Priimetsa kooli õpilased.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus