Võidukas nädalavahetus

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste II liigas olid möödunud nädalavahetusel võidukad mõlemad Jõgeva meeskonnad. Jõgeva SK Noorus-96 alistas Lasnamäe Ajaxi 4:0 (0:0) ja FC Jõgeva Wolves oli parem JK Tartu Tammeka III meeskonnast 2:1 (1:1).

Mõlemad Jõgeva klubid mängisid seejuures hooaja avamängu oma kodustaadionil. Noorus tegi seda laupäeval Jõgeva aleviku väljakul ja Wolves pühapäeval Jõgeva linna staadionil.

Nooruse ja Lasnamäe Ajaxi mängus oli Jõgeva palluritel juba avapoolajal kamaluga võimalusi skoori avamiseks, kuid ikka jäi lõpuks midagi puudu. Lisaks oli kasutada ka penalti, kuid Stenver Kleimann-Leimanni löögi suutis vastaste väravavaht tõrjuda. Teisel poolajal aga mängupilt muutus. Erilises hoos oli Margo Parkala, kes vormistas kübaratriki. 54. minutil avas ta skoori ja 1:0 seis püsis veel 80. minutil. Siis lõid aga väljakuperemehed üheksa minutiga kolm kolli.

1. ja 83. minutil oli täpne Parkala ja 89. minutil vormistas lõppseisu 4:0 täpse löögiga Daniel Aganitš. Noorusel on nüüd koos 10 punkti ja turniiritabelis tõusti sellega üheksandaks.

FC Jõgeva Wolves pidas seevastu hoopis tasavägisema ja võistluslikuma heitluse Tartu Tammeka III meeskonnaga. „Hundid” asusid poolaja keskel 1:0 juhtima, kui täpne oli liiga suurim väravakütt Eduard Kovbasnjuk. See oli viimasele üheksas tabamus turniiril. Kuid vahetult enne poolajavilet õnnestus tartlastel viigistada. Vaheajale mindi 1:1 seisul.

Kohe teise poolaja algul oli Wolvesil kasutada karistuslöök. Denis Serikovi antud löögi suunda muutis väravaesisel Tammeka kaitsemängija nii, et pall maandus väravavõrgus. Tartlaste omavärav viis Wolvesi 2:1 juhtima. Ja kuigi edasises mängus oli selgelt ründavam pool Tammeka meeskond, suutis Wolves kollektiivse ja hingestatud mänguga kõik vastase rünnakud tõrjuda.

Lõpuvile tähistas Wolvesile 2:1 võitu, mis on meeskonnale ühtlasi esimeseks võiduks II liigas. Kokku on tabelis kuus punkti.

Kurvalt läheb jätkuvalt III liigas Vaimastvere SK Illi/Noorus-96 ühendmeeskonnal. Pühapäeval võõrustati Võru FC Heliose II meeskonda ja kaotati 1:6 (0:1). Nagu juba tavaks saanud, mängiti esimene poolaeg normaalselt. Veel 63. minutil oldi minimaalses kaotusseisus, kuid siis varises mäng kokku. Põhjuseks allajäämine füüsises ja rasked eksimused kaitsetöös. Tervelt kahel korral „teeniti söödupunkt”, kui pall anti värava löömiseks otse vastase jalale. Meeskonda ei suutnud päästa ka hea mängu teinud väravavaht Silver Vaino. Punktiarve on ühendmeeskonnal jätkuvalt avamata.