Võidukarikas läks Simunasse

Eesti maakoolide kevadperioodi suurim korvpallivõistlus tüdrukutele toimus Laiusel kaheksandat korda. Samasugune oli ka osalenud võistkondade arv. Vanadest sõpradest olid kohal Simuna, Imavere, Kolga-Jaani, Krootuse ja Muuga ning uut osalejate rekordit aitasid püstitada Olustvere ja Paistu. Arvestades kohalikke olusid, oli tegemist maksimaalse arvuga, et võistlused kahe päevaga heal tasemel läbi viia.

Esimesest alagrupist pääsesid nelja parema hulka Imavere ja Simuna, kusjuures omavahelises mängus olid tulemusega 26:19 paremad Imavere tüdrukud. Kolga-Jaani ja Krootuse pidid leppima madalamate kohtadega.

Teises alagrupis alistas Laiuse nii Paistu kui Muuga ning pärast kaotatud avaveerandit ka teisena esinelikusse pääsenud Olustvere tulemusega 22:10. Pöörde Laiuse mängu käiku tõi pärast vahetust sekkunud Liivika Sokk, kes kohe järjest viis punkti viskas.

Pidurdamatu Pohlak

Teisel päeval jätkusid juba mängud kohtadele. V-VIII koha mängus kaotas Paistu kõik kohtumised ja pidi leppima kaheksanda kohaga, Muuga kogus ühe ja Krootuse kaks võitu, kohad vastavalt seitsmes ja kuues. Edukaim oli selles grupis Kolga-Jaani, kes alistas kõik eelnimetatud võistkonnad ja tuli viiendaks.

Kolmas Viljandimaa võistkond Olustvere pääses küll nelja parema hulka, kuid võitudeni selles konkurentsis ei jõudnud. Pärast Laiuse suurt, 19:34 allajäämist Simunale (meie piigad ei suutnud kuidagi pidurdada 20 punkti visanud Marilii Pohlakut), pidas enamik asjaosalisi juba Imaveret turniirivõitjaks, kuigi nende mäng võõrustajatega oli veel pidamata. Õnneks olid viis kodusaalis mängu alustanud Laiuse tüdrukut teist meelt. Saalitäie toetajate ees tahtsime näidata paremat mängu kui talvisel maakoolide festivalil, kus tuli finaalis sama vastase hävitavat 27:10 paremust tunnistada.

Tagaajajast võitjaks

Mängu alguses jäime nüüdki kohe tagaajajateks, sageli suutsime vastaseid pidurdada vea hinnaga, kuid põrgulärmis ei suutnud Imavere tüdrukud kuidagi vabaviskeid tabada. Korvidevaeses mängus alustasime viimast veerandit siiski ühepunktilises paremuses ja suutsime lõpuks tulemusega 15:12 ka võita. Võitjate rõõm oli suur, kaotajate pettumus aga pöördvõrdeline: tegemist on ju ikkagi selle hooaja EKSLi turniiri ja korvpallifestivali võitjavõistkonnaga, kellele Laiuse oli kolmel viimasel korral kindlalt kaotanud. Veelgi enam rõõmustasid aga Simuna tüdrukud, sest tekkinud surnud ringiga said just nemad teistkordselt võitjakarika omanikuks. Juba mainitud Marilii Pohlak paistis silma ka teistes mängudes ja valiti turniiri parimaks mängijaks. Pisemate meenetega peeti meeles kõiki võistkondi ja nende parimaid mängijaid.

Laiuse parimaks osutus Liivika Sokk, lisaks temale kuulusid võistkonda veel Merilin Pärn, Maili Pärs, Silva Katit?eva, Agne-Mai Aland, Elerin Kapp, Marleen Mägi, Merily Mägi, Reilika Saar ja Kristi Kreek.

Spordiklubi Contra tänab võistluse pikaajalisi toetajaid Jõgeva Vallavalitsust, Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgruppi, Laiuse Põhikooli ja kõiki asjaosalisi.

VALLO VÄLJAOTS,
SK Contra treener

blog comments powered by Disqus