Võidu tuisu ja lumega

Juba reedel antud hoiatused jõudsid eile pärale ka Jõgevamaale. Tugev tuul ja lumi tõid kaasa selle, milleks meie laiuskraadil ikka tuleb talviti valmis olla. Päästeamet jagas aegsasti vasakule ja paremale soovitusi, mida tekkivas olukorras ette võtta, kuidas selleks valmistuda. Ega teisti vist saakski.
Kõige lihtsam nõuanne sellises olukorras on ju selge: lumemaru eel soeta endale kodune kriisivaru ja hoidu tormis liiklemisest. Tegelikkuses neid soovitusi aga sajaprotsendiliselt ei täideta. Kas siis mugavusest või erinevatest objektiivsetest põhjustest tingituna.
Küll saab aga igaüks mõelda rahulikult läbi selle, kuidas tema selliseks lumetormiks saab valmistuda. Vaadata üle kodused toidu- ja joogivarud, laadida telefonid ja akupangad, varuda patareisid ja küünlaid ning lõpuks tankida auto.
Sest tegelikult mida rohkem igaüks meist ise enda heaks ära teeb, seda paremini me selliste ekstreemsustega toime tuleme. Õues liikudes tuleb panna selga soojad riided ja jalga mugavad ning lumekindlad jalatsid. Autosse soetada väike labidas ja pukseerimisköis, et kui ikkagi on vaja sõitma minna, siis väiksemast lumekuhilast saaks ise ennast välja kaevata.
Sest mida hullemad on olud, seda kauem võtab ka aitajatel aega sinuni jõudmine. Seetõttu tasub end ise aidata nii palju kui võimalik. Sellele mõelda ja selleks valmis olla. Sest tõelisel talvel elame me siin Eestis ikka võidu tuisu ja lumega.

blog comments powered by Disqus