Võhmas ainulaadne liuväli

Kolmapäeval avati Võhmas aastaringselt töötav liuväli, mis spetsiaalse parafiinkatte tõttu ainulaadne kogu Eestis. Liuväli sobib hästi esimeste treeningsammude õppimiseks lastele ja sõitmiseks harrastajatele ning samuti jäähoki mängimiseks.

Kogu aasta avatud liuvälja rajamiseks endisesse Võhma spordihoonesse tekkis mõte ettevõtjale ja mittetulundusühing Sinule eestvedajal Peter Würtrichil. Tõukejõudu ideed ellu viia andis linna ja selle ümbruse elanike ja iseäranis laste ning noorte tõsine huvi sportliku ja tervisliku ajaveetmise vastu. Ettevõtmine sai toetust Eurooa Liidu Leader-programmist.

Avapäeval oli liuvälja uudistamas ka Adavere uisutreener ja mitmete tippuisutajate koolitaja Väino Treimann. Tema kiitis võhmalaste initsiatiivi. “Minu arvates sobib uisuväljak kõige paremini lastele algõppe omandamiseks ja harrastajatele sõitmiseks. Samuti saab mängida jäähokit,” lausus ta.

Uisuväljak on avatud neljapäevast pühapäevani kella 15-20, teisipäeval kokkuleppel. Spordinautijatel tuleb sissepääsuks loovutada ka sümboolne summa.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus