Võhma saab linnapäevadeks laululava ja tantsupõranda

Reedel ja laupäeval peetavate Võhma linna päevade enamik sündmusi saab teoks äsja valminud laululaval ja tantsupõrandal.

Nende ehitamise idee tekkis 2008. aastal, kui Võhma ning ja Läti sõpruslinn Stende algatasid ühise projekti Connecting Võhma and Stende. “Eesmärgiks seati kultuurisidemete loomine ja ühtlasi laululava ehitamine mõlemasse linna. Vahepeal projekt seiskus, sest Lätis viidi läbi haldusreform ja takistama kippusid teisedki tegurid. Probleemid õnnestus aga lahendada ja tänaseks on Võhma linnavalitsuse esisel platsil olemas teisaldatav laululava, mida saab kasutada oma linna üritusteks ja ka soovijatele välja rentida. Laululava mõõtmed on 8 x 10 ja  tantsupõrandal 10 x 10 meetrit. Mõlemad rajatised ehitas Viljandi firma “Lavad ja Telgid”,” rääkis abilinnapea Aare Järvik

Tema sõnul on kahe linna vahelise kultuuriprojekti raames õpitud selgeks ka ühislaulud ja -tantsud, mis esitatakse 29. ja 30. juulil Võhma linna päevadel.  “Eesti keeles  laulavad koos segakoor Leelo ja Stende segakoor ning  Stende noortekoor ja Pilistvere noorteansambel. Laadal on saadaval ka käsitöötooted Lätist ja naaberriigi teema ei puudu ka  Henrik Normanni ja Eduard Tomani laupäevaõhtusest estraadikavast,” lisas Järvik.

Võhma kultuurikollektiividest esinevad linnapäevadel  Pilistvere pillimehed, Maarika  Reimandi laululapsed,  näitering Rassijad  Võhma Aasta Tegija 2010 Olev Rassi juhendamisel ja teisedki isetegevuslased.         

Sportlikku meelelahutust pakub reedene Võhma ja Põltsamaa veteranide jalgpallimatš ja  laupäeval toimuv Võhma Rammumees 2011, kuhu oodatakse esinema  tugevaid mehi Jõgevamaaltki. Spordisõprade päralt on ka tehisliuväli. Jõu, osavuse ja taiplikkusega selgitatakse traditsiooniliselt välja ka  Kesk-Eesti peavallavanem. Oma tiitlit asub kaitsma  Suure-Jaani vallavanem Tõnu Aavasalu.

Osaühing Eesti Valgus on avanud küünlanäituse. Ettevõtte territooriumil ootavad lapsi põnevad atraktsioonid. Sõita saab  mängurongiga, võimalus on meisterdada käsitöötubades.  Vajadusel saavad vanemad oma lapsed hoida anda.

Õhtutundidel esinevad ja mängivad  tantsuks ansamblid  Noorkuu ja Regatt.  Punkti paneb linnapäevadele laupäevaöine ilutulestik.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus