Võhma jõululaat tuleb taas imelises küünlasäras

Kui jõulukuul korraldataks konkurss kõige küünlasäraküllasema Eestimaa paiga väljaselgitamiseks, võidaks selle usutavasti Võhma. Laupäeval, 12. detsembril saab selles linnas  teoks jõululaat ligi paari tuhande küünla valgusel.

OÜ Eesti Valgus töötubades saab proovida loovust küünalde meisterdamises ja kaunistamises ning kultuurikeskuses vaadata uuendatud kujundusega näitust Eesti linnade motiividega küünaldest.

Küünlasäras jõululaat saab Võhmas teoks juba teist korda. “Möödunud aastal valgustas laadamelu tuhatkond küünalt,  tänavu tahame  süüdata leegi rohkem kui 2000 erineva suuruse ja väljanägemisega küünlal. Mõistagi on selleks tarvis otsida nii tehnilisi kui kunstilisi lahendusi  ja koostada ka kompositsioone. Usun, et suudame oma eesmärgi täita ning demonstreerida küünlavalguse mitmekülgsust ja atraktiivsust,” ütles  ürituse peakorraldaja, OÜ Eesti Valgus juhataja Peter Wüthrich.

“Laadaplatsiks ongi peamiselt meie ettevõtte ja kohviku Võhma vaheline territoorium. Huvilistel tasub aga sisse astuda ka töötubadesse, kus juhendajate selgituse põhjal võib proovida käteosavust küünalde valmistamises ja maalida spetsiaalse värviga endale meelepärase pildi või teksti spetsiaalselt pühadeks toodetud  leegi või südame kujulisele küünlale,”  rääkis firmajuht.

“Mõistagi jõuab laada ajaks Võhmasse jõuluvana, kelle kostüümile  ja uhkele habemele küünlasära kindlasti ilu ja esinduslikkust juurde annab,” lisas ta.

Võhma kultuurikeskuses on taas avatud möödunud aastal laiaulatuslikku huvi tekitanud näitus küünaldest Eesti linnade motiividega. Peter Wüthrichi sõnul tasub väljapanekut  vaatama tulla nendelgi, kes seda juba näinud on.

“Varem paigutasime küünlad Eestimaa kaardile ja neid sai vaadata kaugemalt. Nüüd kujundasime aga näituse nii, et maalingutelt saab tuttavaid ja veel avastamata detaile otsida.”

Küünlasäras laada vabaõhukontserdil esinevad Võhma segakoor Leelo dirigent Mait Reimani juhatusel ja teisedki isetegevuskollektiivid.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus