Visustis hukkus majapõlengus mees

Eelmise reede öösel vastu laupäeva juhtus Jõgevamaal kaks suuremat majapõlengut. Palamuse vallas Visusti külas võttis tulekahju inimelu.

Elumaja põlemisest teatati häirekeskusele kell 21.59. Kahekorruselise elamu katus põles juba lahtise leegiga ning leegid ulatusid välja ka akendest. Kustutama sõitsid kuus päästeautot Jõgevalt, Palamuselt, Tabiverest ja Puurmanist ning operatiivkorrapidaja. Et majas võis olla inimesi, siis alustati koheselt nende otsingut. Elutoa voodist leitigi meesterahvas, kuid tema oli juba hukkunud. Tulekahju jõuti kustutada hommikul kella neljaks. Põlengu tõttu hävis pool saja ruutmeetri suurusest puitelamust täielikult, alles jäänud majaosa tubade sisustus söestus.

Kell 00.42 anti päästjatele järjekordne häire: tuli on läinud lahti ka Torma vallas Võtikvere külas. Kolme päästeautoga ruttasid sinna päästemeeskonnad Mustvee komandost. Et Visustis oli jõutud tulekahju selleks ajaks lokaliseerida, saadeti Võtikveresse ka Palamuse komando meeskond. Võtikveres hävis tules ühekorruselise elumaja kolme toa ja köögi sisustus, inimohvreid ei olnud.

Tänavu on tulekahjud nõudnud Eestis juba 43 inimelu. Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes 164 inimest, nendest kuus Jõgevamaal.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus