Viskivõistlustel väljus tugevaimana Põltsamaa Viskiklubi

Möödunud pühapäeval Šoti klubis toimunud järjekorras juba kuueteistkümnendad Eesti lahtised meistrivõistlused viskitundmises võitis taaskord Põltsamaa Viskiklubi, kes paistsid silma ennekõike tugevate teadmistega teooriavoorus.


Ürituse eesmärk on arendada viskikultuuri Eestis ning anda võimalus sarnase suunitlusega klubidel üle Eesti vähemalt kord aastas kokku tulla ning jõudu katsuda.

Juba 16. korda korraldatud viskitundmise võistlus koosnes kümnest teooriaküsimusest viski tootmise, ajaloo, tootmispiirkondade ja -kultuuri kohta ning kümnest praktilisest küsimusest, mis eeldavad erinevate väärtviskide tundmist pimedegusteerimise kaudu.

„Võistlus nõuab osalejatelt teadmisi erinevate päritolumaade ja valmistamisomadustega viskide kohta, kuid ennekõike pühendumust ja tõsist huvi. Juba teist aastat anti võistkondadele võimalus koostada ise teooriaküsimused, mis võrreldes eelmise aasta küsimustega tundusid üsna keerukad, kuid hirm, et need kaasvõistlejatele üle jõu käivad, osutus asjatuks. See näitab selgelt, et võistlejad on tugevad ning nende teadmised iga aastaga üha täiustuvad,“ kommenteeris žürii esimees Kristjan Peäske.

„Võistlejad on meile juba eelmistest aastatest tuttavad ning on näha, et võistluseks valmistutakse ülimalt tõsiselt. Ka viskide maaletoojad tunnevad heameelt selle üle, et Šoti Klubi organiseeritavad Eesti lahtised meistrivõistlused viskitundmises on tõstnud oluliselt viskitarbimise kultuuri ning mängivad suurt rolli selle väärika joogi populaarsuse jätkuval kasvul. Kuna korraldame võistlust oma ruumides ning osalejate arv on tõusnud maksimumini, mida ruumid võimaldavad, siis oleme kaalunud ka laienemist, kuid esialgu tunneme rõõmu sellest, et üritus reklaamimist ei vaja ja kujutab endast justkui heade (viski)sõprade iga-aastast pühapäevast kokkutulekut, mille käigus katsutakse tõsimeeles jõudu kui ka rõõmustatakse jällenägemise üle,“ lisas Šoti Klubi tegevjuht Mari Mandre.

„Esikoha saavutas taaskord ülekaalukalt Põltsamaa Viskiklubi. Et üle lugeda, mitmes kord Põltsamaa meestel võit koju tuleb, peab appi võtma juba mõlema käe sõrmed. Aga alati on rõõm ka uuemate tulijate üle, kes suudavad teinekord vägagi positiivselt üllatada ning vanemad olijad omakorda rohkem pingutama panna. Näiteks 2016. aastal lükkas üsnagi lühikese võistlusstaažiga Haapsalu Viskiklubi troonilt juba tooma teeneka Eesti meistri Põltsamaa Viskiklubi, mille peale viimane aasta hiljem meistritiitli jõuliselt tagasi nõutas,“ sõnas Šoti Klubi president Margus Leivo.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus