Visa orienteerujad rahvusvahelistel radadel

Kolmveerand tuhande osaleja hulka mitme Euroopa maa, Jaapani, Korea, Kanada ja Austraalia orienteerujatega rinda pistma minna sai SK Visa kaheteistliikmeline esindus (kaheksa noort ja neli täiskasvanut) tänu sellele, et Jõgeva vallavalitsus klubile möödunud aasta lõpus eelarvereservist täiendavat toetust eraldas.

Otepää kõrgustiku ääretult keerukas ja kõrgete nõlvadega pinnamood, arvukad erinevatel kõrgustel paiknevad alati märjad sood, ülimalt kirju teede ja radade võrk ning metsaraiest tingitud kohatine ülihalb läbitavus muutsid võistluse seiklusspordi sarnaseks katsumuseks ? asitõenditeks üks kipsis käsi ja kolm väljaväänatud pöida, mõnest katkisest põlvest ja püksipaarist rääkimata.

“Omas elemendis” ja ladusalt esinesid Indrek Pärn ja Tauno Kure. Esimene sai 13-14-aastaste nõrgema taseme rajal kolme päeva summas kolmanda koha ning teine pääses 45-49- aastaste rajal tugevas rahvusvahelises konkurentsis esitosinasse. Eestlastest oli ta koguni seitsmes.

Allakirjutanul nappis juba kolmekümne aasta tagustest aegadest ülituttavatel, kuid ränkrasketel suusaradadel jooksujaksu, mistõttu tulemused ei olnud sportlikul tasemel. Teist aastat harjutav 11-aastane Margareth Pilv suutis aga “seljatada” mõned Eesti koondislaste peredest pärit tüdrukudki. Ülejäänuile jäi võrratus kevadroheluses ja linnulaulus viibimise rõõm ning väärtuslik kolmepäevane tippmaastikel ja -radadel jooksmise kogemus, mis sportliku arengu seisukohalt väga oluline. Kena oli näha ka suurvõistluse miljööd, elada kaasa Eesti mehe medalivõidule ning saada kutse jaanipäevajärgsel nädalavahetusel Cesise lähistel toimuvale Läti kolmepäevajooksule.

8. juunil kell 18.30 oodatakse uusi noori orienteerumishuvilisi vanuses 10-15 aastat väga lihtsale proovirajale Siimusti lauluväljaku metsas Välba maja juures Siimusti-Kurista teel. Info tel 772 3202 või 5556 8233. Oodatud on kõik uued ja vanad tegijad: rada valmistatakse ette igale tasemele. Okas päkka!

TOOMAS PUSS

blog comments powered by Disqus