Virtust võib kinni ja lahti hoida nii nagu tahetakse

On suvi, juulikuu, on puhkuste aeg ja inimestel palju vaba aega käes. Nüüd otsustas linnavalitsus, et tipphooajal on õige panna kuuks ajaks kinni Jõgeva ainuke spordikeskus. See ei ole just õiglane, et nüüd peab mõnisada spordiinimest ukse taha jääma, lihtsalt sellepärast, et ei suudeta kuuks ajaks mõnd kohalikku leida kes oleks nõus administraatori toolil istuma. 

Pole ju ime, et inimesed Jõgevalt ja teistest väiksematest maakohtadest kolivad suurematesse linnadesse, kui inimestele ei suudeta tagada isegi kõige elementaarsemaid sportimisvõimalusi. Linnavalitsus võib aga Virtust kinni ja lahti hoida kuidas aga soovib, sest inimestel ei ole mingit alternatiivi kus treenida. 

Uued administraatorid olid ainult paar kuud tööd teinud enne kui juba esimene pikk puhkus ees ootas. Paljud kirglikud spordiinimesed peavad nüüd Tartu vahet sõitma selleks, et vorm ei lahjeneks. Nende hulgas on ka võistlevaid sportlasi, jõutõstjad, tennisemängijad jne. 

Tundub, et Jõgeva linnal pole sooja ega külma aktiivsetest inimestest ja ei hoolita sellest, et ainsat spordikeskust külastaksid stabiilselt väga paljud aastaringselt.

 

Juulis kasutatakse vähe

Juulikuu ei ole spordikeskuses tipphooaeg ja väga paljud harrastajad kasutavad seda väljas erinevate spordialadega tegelemiseks. Eelmise aasta juulis kasutati jõusaali 44 korral ja tenniseplatsi 29 korral. Sellest ja spordikeskuse juhi ettepanekust lähtudes jõuti kokkuleppele, et kuna juulis on kasutus võrreldes ülejäänud kuudega minimaalne, siis on otstarbekam spordikeskus lubada kollektiivpuhkusele.

Linnavalitsus ei määra allasutuse lahtiolekuaegasid, selleks on olemas spordikeskuse juht. Spordikeskuse objektide suviste lahtiolekuaegade üle oli pikk arutelu. Jõgeva spordikeskuse juht Priit Toru teavitas varakult kõiki jõusaali kasutajaid, et juulis on spordikeskus kollektiivpuhkusel ja rajatiste kasutamine on piiratud. Need sportlased, kes avaldasid enne spordikeskuse töötajate puhkusele minekut soovi jõusaali kasutamiseks, saavad kokkuleppel spordikeskuse juhiga ka juulikuus jõusaali kasutada.

Staadion ja tenniseväljakud on avatud viis päeva nädalas ja seda korraldab staadionimeister. Lisaks saavad spordisõbrad kasutada sotsiaalkeskuse jõusaali, Virtuse tervisrada koos jõuatraktsioonidega ning endise Jõgeva ühisgümnaasiumi staadioni – need on linnakodanikele avatud igal ajal.

Meil on hea meel, et on palju sportlikke inimesi, kes soovivad linna spordirajatisi kasutada. Tulles vastu linlaste ja suviti siin puhkavatele külaliste soovile, korraldame järgmisel aastal oma töö nii, et spordikeskuses saab trenni teha aastaringselt.

RAIVO MEITUS, Jõgeva abilinnapea

blog comments powered by Disqus