Virtuses peeti vibulaskmisvõistlusi

Virtuses peeti Eesti Maastikuvibu Liidu Klubide Karika sarja teine etapp. See oli esimene nii suur vibuspordi sisevõistlus Jõgevamaal. Võistlusformaadiks oli flint, üks keerulisemaid siselaskmise formaate, kus märki tuleb tabada väga erinevatelt kaugustelt. Osales kokku 88 vibulaskjat 11 Eesti vibuklubist.


Korraldavast, Vooremaa vibuklubist osales 7 vibulaskurit. Parima tulemuse korraldajate hulgast ehk esikoha saavutas pikkvibu klassis naisveteran Tiina Laurisson. Teisele kohale tulid naiste recurve jahivibu klassis Karte Kuller, Tanel Tõnts pikkvibu klassis poiste hulgas ja Oskar Säärits pikkvibu klassis juunioride seas. Paljudele Vooremaa vibuklubi laskjatele oligi see esimene suurem võistlus.

Vibulaskjatele Jõgeva Virtuse saal sobib. Võrreldes väikeste koolisaalidega, kus tavaliselt vibuvõistlused toimuvad, oli siin rohkem avarust, õhku kui ka valgust.

Vooremaa vibuklubi alustas aktiivset tegevust eelmise aasta algul. Varem lasksid Jõgeva maakonna vibuhuvilised Tallinna või Tartu klubides.

„Klubi eeldab mingit treenimiskohta. 2016. Aastal tegime Vooremaa viburaja Väljaotsa talu maadele. Sinna tulid huvilised kokku ja moodustasime vibuklubi. Kui hakkasime Jõgeva põhikoolis treeninguid korraldama, lisandus palju liikmeid põhikooli õpilaste hulgast. Nüüd oleme juba käinud päris mitmel võistlusel ja ise ka võistlusi korraldanud,“ rääkis Tiina Laurisson Vooremaa vibuklubist.

Kahel aastal on toimunud kahepäevane Lossiturniir Kuremaal ja Vooremaa vibukarika teised etapid, kus on 3d loomi lastud. Need on välisvõistlused.

Sel aastal alustab Vooremaa vibuklubi välisvõistluste hooaega aprillis Kassinurmes. 24.-25. augustil tuleb taas Lossiturniir Kuremaal ja välishooaja lõpetab klubide karika sarja viimane etapp oktoobrikuus Väljaotsal.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus