Virtuses on vaatamiseks lasteaedade rikkalik maailm

Reedel avati Jõgeva spordikeskuses Virtus näitus “Lasteaiad läbi aegade,” mis tutvustab Jõgevamaa lasteaedasid erinevatel aegadel tehtud fotode kaudu. Atraktiivsema osa näitusest moodustavad laste ja õpetajate meisterdatud tööd.

Näituse ühe korraldaja, Jõgeva lasteaia Rohutirts õpetaja ja Eesti Lasteaednike Liidu Jõgevamaa esindaja Merle Jegorova sõnul on näitusel väljapanekud viieteistkümnelt Jõgevamaa lasteaialt.

“Näituse oluline eesmärk on õpetajate ja laste töö väärtustamine. Eriti rõõmustan laste ja õpetajate ühistööde üle. Väljapanek tõestab, et lasteaiaelus kaasatakse väga palju looduskeskkonda. Oluline roll on koostööl lastevanematega. Järjest enam suureneb kogukondade tähtsus laste õpetamisel ja arendamisel,” ütles Eesti Lasteaednike Liidu juhatuse liige Evelin Sarapuu.

Carl Robert Jakobsoni nimelise Torma põhikooli lasteaiahoone Linnutaja kõik rühmad olid meisterdanud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kingituse “Minu kodulasteaed kullakallis”.

“Töö tegemisega alustasime septembrikuust. Valmistamisel said osaleda kõik poisid ja tüdrukud, samuti sõimelapsed,” lausus Torma põhikooli õppealajuhataja Silvi Teppan.

“Mulle meeldib näitus väga. Rõõmsat elevust tekitas avatseremoonia. Tore, et näitust tulid vaatama ka meie endised lapsed, kes on nüüd juba kooliõpilased,” ütles Jõgeva lasteaia Rohutirts õpetaja Ene Kund. Lasteaed Rohutirts tutvustas ennekõike lasteaedade igapäevaelu ja pidulikumaid sündmusi fotodel erinevatest aegadest.

Jõgeva vallavalitsuse nimel ütles tervitussõnu abivallavanem Arvo Sakjas. Kultuuriprogrammi sisustasid Jõgeva lasteaedade Karikakar ja Rohutirts lapsed tantsude, laulude ja luuletustega.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus