Virtuse terviserajad muudetakse atraktiivsemaks

Sihtasutuse Jõgeva Sport eestvedamisel on spordikeskuse Virtus juurest algavad terviserajad korrastamis-ja uuendamistööde käigus pikemaks ja maastikuliselt mitmekülgsemaks muudetud. SA Eesti Terviserajad nimekirja kuuluv rada saab lähiajal ka valgustuse.

Sihtasutuse (SA) Jõgeva Sport juhataja Aita Saksing rääkis, et Virtuse tagusest parklast algav terviserada on pärast uuendamist kilomeetripikkune ning sellel on nüüd kaks langust ja tõusu. “Rada korrastasid SA Jõgeva Sport töötajad. Kõige suuremat vaeva nägi staadionimeister Ats Kriel. Tööde teostamiseks tarviliku tehnika olemasolu ning kohaletoomise kindlustas nende toimumise ajal SA Jõgeva Sport nõukogu esimeheks olnud Kalle Pint. Terviseraja atraktiivsemaks ja turvaliseks muutmine on ka praeguse nõukogu esimehe Ants Prii huviorbiidis. Plaane on mitmesuguseid ja lähiajal peaks raja äärde paigaldatama ka tänavavalgustus. Selleks vajalik projekt on juba valmis,” rääkis  Saksing.

“Suusatan üsna tihti terviserajal ja tundub, et spordisõpru on siin rohkem kui eelnevatel aastatel,” ütles SA Jõgeva Sport juhiabi Maire Kure.

Virtuse terviserajal  käib sageli ka spordiveteran Heino Põldoja. “Hea, et jõgevalastel on kodulinnaski võimalik erinevatel aastaaegadel kehale toonust anda ja värskes õhus tervisliku ajaviitega tegelda,” tõdes ta. “Ehk vajaks aga rada ka mõneti põhjalikumat hooldamist. Näiteks pärast suuremat lumesadu võiks mootorsaan sealt tihedamini läbi sõita,” lisas Põldoja.

“Peame mõtlema ka hooldustehnika uuendamisele,” lausus Aita Saksing. Tema kinnitusel on kodanike ettepanekud kõikide Jõgeva spordirajatiste paremaks muutmiseks teretulnud.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus