Virgo ja Priit ka Viljandis edukad

Õiguse maakonda esindada said Virgo ja Priit veebruari alguses Palamusel toimunud maakondlikul etluskonkursil: esimene tunnistati parimaks kesk- ja teine gümnaasiumiastmes. Kui esialgu teati, et üleriigiline konkurss on Viiratsis, siis lõpuks selgus, et see toimub siiski Viljandis. Kummaski vanuserühmas osales paarkümmend etlejat, hindajateks olid Ugala näitleja Arvi Mägi ja Carita Vaikjärv, Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng Romet Koser ja Eesti Harrastusteatrite Liidu peasekretär Kristiina Oomer.

“Nagu harrastusteatrite liidu egiidi all toimuvatel kooliteatriüritustel viimasel ajal ikka, ei jagatud ka Viljandis laureaaditiitleid ega pandud paika üldjärjestust, vaid anti preemiaid konkreetsete asjade eest. Virgo sai preemia Jüri Tuuliku proosapala “Ühepäevaliblikas” esituse ja Priit Gustav Suitsu luuletuse “Kerkokell” esituse eest. Kummaski vanuserühmas auhinnati üldse kuut esitajat,” ütles poiste juhendaja, Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur.

Lianne sõnul eristab paremaid ja mitte nii häid etlejaid eelkõige see, kas nad oskavad publikut ennast kuulama panna või mitte. Virgo ja Priit kahtlemata oskasid. Jõgeva Gümnaasiumis juba traditsiooniks kujunenud, et vabariigi aastapäeva aktusel astuvad koolikaaslaste ees üles maakonna etluskonkursil osalenud ja Alo Mattiiseni muusikapäevadeks valmistujad. Aktusele tullaksegi juba põnevuse ja ootusärevusega. Ning mõistagi osatakse siis ka tähelepanelikult kuulata.

“Kuulamise traditsioon ei ole tekkinud iseenesest ega üleöö: selle nimel tuli meil muusikaõpetaja Maret Ojaga ikka mitu aastat kõva tööd teha,” ütles Lianne Saage-Vahur. “Aga kui ei kuulataks, siis ei tahetaks ka esineda.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus