Viljeluspäevad Jõgeva Sordiaretusinstituudis

Õppepäevade  ajal tutvutakse katsepõldudega, kus sordiaretajad esitlevad uusi teraviljasorte ning taliviljade ja rapsi sordikatseid. Näidatakse taimehaiguste tõrje katseid ja minimeeritud mullaharimisega katsepõlde, demonstreeritakse otsekülvikute tööd ja uut põllutehnikat. Tänavu on tulnud Jõgevale erakordselt palju põllutehnikafirmasid: A. Tammel, Starfeld, Väderstad, Stokker, Kesko Agro, Agriland, Agency Koppinen ja DuPont. Oma tooteid näitavad ka taimekaitsefirmad BASF, Syngenta, Bayer CropScience ja DuPont.

Ürituse peakorraldajad on Jõgeva Sordiaretuse Instituut, Kesko Agro, Kemira GrowHow, Farm Plant Eesti.

“Meie õppepäevadest osavõtjate arv on iga aastaga umbes saja põllumehe võrra kasvanud. Kui varem korraldasid viljeluspäevi sordiaretusinstituut ja Kemira GrowHow kahekesi, siis praeguseks on üritus kasvanud nõnda suureks ja selle korraldamine nii töömahukaks, et ajendas looma mittetulundusühingut Sordi Arenduskeskus. Olemegi tänavuse viljeluspäeva läbiviija,” selgitas MTÜ Sordi Arenduskeskuse juhatuse esimees Arne Raidvere.

Et kõik sajad viljeluspäevalised ei mahu korraga katsepõldude ja tehnikaga tutvuma, ongi üritus jaotatud kahele päevale. Kui eile olid uudistajad põhiliselt Rapla-, Põlva-, Võru-, Harju-, Valga- ja Saaremaalt, siis täna Viljandi-, Tartu-, Viru- Jõgeva- ja Pärnumaalt.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus