Viljar Vallimäe saavutas meistritiitli isikliku rekordiga

Pühapäeval peetud SEB Tallinna maratonil läks kaksikvõit keenialastele, kuid kolmandana oli finišis Luua noormees Viljar Vallimäe, kes ületas oma senise isikliku rekordi sekundiga ning pälvis ka Eesti meistritiitli.

 

Tuulise ja jaheda ilmaga peetud SEB Tallinna maraton oli osalejatele pigem raskete killast. Viljar Vallimäe sõnas, et juba ilmastikust tingitult ei lootnud ta maratonil superajaga joosta. “Arvasin, et aeg jääb 2.23 või 2.24 vahele, ma jooksu ajal kella eriti ei jälginud,” tunnistas ta pärast jooksu. Eneselegi üllatuseks lõpetas Vallimäe jooksu ajaga 2.21:27, mis on sekundi võrra parem tema senisest tippmargist.  

Viimane start Frankfurdis

Veel rääkis Vallimäe, et jooks oli lisaks tugevale tuulele raske ka seetõttu, et tal tuli praktiliselt terve distants üksi joosta. Keenia mehed panid alguses kõva tempo peale ning esikohamehe John Kipkemoi Kirui võiduaeg oli Vallimäe omast üle kuue minuti parem. Samas piisas Vallimäele sellest tulemusest ning mees saavutas Eesti meistritiitli ja tõusis võiduajaga Eesti kõigi aegade edetabelis kaheteistkümnendale kohale.

Nüüd ootab Vallimäed ees põgus puhkus, mille jooksul tuleb korralikult taastuda ning hakata siis tasapisi ette valmistama oktoobri lõpus toimuvaks Frankfurdi maratoniks.

Sel hooajal on Viljar osalenud kolmel maratonil ning Frankfurdis peetav maraton on sel hooajal tema viimane võistlus. Kuigi ta võttis Eesti meistrivõistlustel osa ka viie tuhande meetri jooksust, siis sel aastal ta rohkem lühemate distantside starti minna ei kavatse. 

Plaan jõuda Euroopa tipptegijate hulka

Talvisel perioodil tuleb Vallimäel käia treeninglaagrites, et end kevadisteks võistlusteks vormi saada. Viljar ei tee saladust, et püüab Euroopa meistrivõistlustel kõrgeid kohti. “Proovin treenida end nii, et jõuaks Euroopa tippu,” sõnas ta  ja lisas, et see unistus on üsna reaalne.

Siiski valitsevad maailmas pikamaajooksu distantsidel ikka Aafrika mandri mehed ning sellisele tasemele on eurooplastel üsna raske jõuda. “See on ikka ühiskonnas kinni, aafriklased on harjunud juba väga noorest peale pidevalt jooksma ja treenima, meil on see treeningusüsteem pisut teistsugune,” nentis vastne Eesti maratoni meister.

Selleks, et ikkagi Euroopa tippu jõuda ning seal ka konkurentsivõimelisena püsida, tuleks Vallimäel isiklikku rekordit veel kõvasti parandada. “Joosta tuleks umbes kahe tunni ja kaheksateistkümne minutiga või kahe ja veerand tunniga,” kommenteeris Vallimäe, kuid lisas, et uuel aasta hakul ta tiitlivõistlustel superaega püüdma ei lähe. Enda kinnitusel püüab ta vältida vigastusi ning hoida end võimalikult tervena, sest iga haigus jätab sportlasele jälje ning segab oluliselt treeningutsüklit.

Viljar Vallimäe isiklikud rekordid 

1000 meetrit                  2.33,52

1500 meetrit                  3.58,53

2000 meetrit                  5.35,72

3000 meetrit                  8.24,60

5000 meetrit                  14.19,97

10 000 meetrit               29.53,07

Poolmaraton                  1:04.59

Maraton                        2:21.27

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus