Graniidi ja marmori maaletoomise ja turustamisega tegelev ettevõte ja Viljandi linnajuhid on otsustanud teha ka tulevikus koostööd arhitektuuri ja haljastuse alal. Priit Saksingu arvates võiks graniittaiestel väärikas koht olla ka Mark Soosaare rajatud Uue Kunsti Muuseumis, mis peagi avab uksed Viljandis. Saksing märkis, et Põltsamaa Graniit tegeleb erinevates piirkondades ammustest aegadest hinnatud kivimi graniidi ja selle kasutusvõimaluste propageerimisega. “Viljandi linna oli otsustatud rajada purskkaev, kunstnikutöö telliti skulptor Edgar Viieselt. Meie firma pakkus välja idee purskkaevu ehitamisel graniiti kasutada. Pärast arutelusid tunnistas Viljandi linnavalitsus pakkumise soodsaks ja nii koostöö arenes. Purskkaevu tegemisel kasutati Karjalast toodud graniiti ja selle väljanägemisega on igati rahul ka ISCG koostööpartnerid Peterburist, kes samuti viibisid purskkaevu avamisel 1912. aastal rajatud pargis. Väga head skulptoritööd ja õnnestunud teostust kiitis tuntud kultuuriedendaja Mark Soosaar.
Purskkaevu “Pastoraal allikal” avamistseremoonial, mis tund enne Viljandi sümboliks kujunenud pärimusmuusikafestivali avapidustusi toimus, ütles Viljandi abilinnapea Rein Triisa: “Purskkaev, mille keskseks teemaks muusika ja liikumine, valmis tänu paljude inimeste mõtlemisele ja vaevale. See kuju iseloomustab eestlaste sitkust, seotust maaga, on kaunis ja teostuselt tugev. Firma ISCG sai purskkaevu rajamisse kaasatud küllap ka seetõttu, et aastaid tagasi olime Priit Saksinguga kolleegid maavanematena ? mina Viljandimaal, tema Jõgevamaal. Igati vastuvõetavad olid meile ka graniit kui looduslähedane ja sajandeid kestev kivi, samuti sobis meile ISCG pakutud hind.”
Abilinnapea ja praegu ka linnapea kohuseid täitev Rein Triisa märkis, et Viljandis tahetakse igal aastal teha midagi sellist, mis oleks ilus ja tõstaks linna väärtust. Seetõttu ollakse huvitatud ka edasisest koostööst firmaga ISCG. “Loodetavasti saab üheks ühiseks ettevõtmiseks kõnniteede ehitamine lossimägedesse kindral Laidoneri ratsamonumendi juurde. Samuti on perspektiivikas kasutada graniiti ka tulevaste purkkaevude puhul ja promenaadide rajamisel järve äärde. “Viljandis on pikaajalised traditsioonid graniidi kasutamisel, linnas näeb rohkesti treppe, väravaid, äärekive jne, mis tehtud graniidist, “ütles Priit Saksing, kes kinkis purskkaevu avamisel Viljandi linna juhtidele valged roosid, sest valge on Viljandi vapivärv.
JAAN LUKAS