Viljandist kahe preemiaga

“Meil on ka varasematel aastatel hästi läinud, aga nii suurt edu pole seni veel olnudki,” rõõmustas päevakeskuse huvijuht Laile Sukk, kelle juhendamisel on samal festivalil osaletud nüüd juba seitse korda.

Lühike ja lööv

Kuigi festivali peeti kolm päeva, piirdusid Jõgeva Haigla Päevakeskuse näitemängutegijad vaid laupäevase päevaga. Pikemalt kohalolemine oleks liiga kalliks läinud. Pealegi tuli juhendaja Lailel olla laupäeva õhtul Palamusel etenduse “Kullaketrajad? proovis, kus tal on täita kandev Nõia osa. Nii ei jõutudki oma esinemise tulemusi ära oodata. Seda suurem oli üllatus ja rõõm eile hommikul, kui Viljandist teated ja õnnitlused saabusid.

Näitemänguseltskonnaga kaasas olnud päevakeskuse juhataja Maarika Tehvan tajus juba saalis, et nii kuulajad kui ka ?ürii etenduse hästi vastu võtsid. Laile Suka seatud lõbus tükk kandis pealkirja “Perspektiiv”. “Meie etendus oli seekord lühike ja lööv,” leidis Laile. “Nalja sai palju ja saalis elati meile väga kaasa”. Lõbus oli mängijatel enamasti ka proovides. “Igati positiivne tükk. Negatiivset on siin ilmas niigi palju, seepärast ongi hea niisuguse etendusega välja minna. See aitab head meeleolu luua,” ütles Maarika Tehvan.

Vähemalt kaks korda veel

Sama etendusega tuleb näitetrupil üles astuda veel vähemalt kahel korral. Sügiseks on Kaari Sillamaalt kutse üle-eestilisele laste ja noorte muusikateatrite festivalile, kus astutakse üles juba kolmandat aastat järjest. Järgmisel aastal esinetakse aga Tartu Sadamateatris Savilinnu festivalil. Tänavu maikuus osaleti seal möödunud aastal õpitud tõsisema tükiga “Lapsepõlv”.

Viljandis peetud festivalil mängisid kaasa Urve Narits, Kai Braun, Margit Rungi, Enn Tani, Andor Pärtelpoeg, Helle Bergmann, Timmo Bergmann ja juhendaja Laile Sukk ise.

Sõidul Viljandisse tehti peatus ka väikese Nutsaku järve ääres ja nauditi sealset kaunist loodust ning ilusat ilma. Praegu tehakse aga näitemängus suvine vaheaeg, et vastu talve juba uue etenduse õppimist alustada.  

VAIKE KÄOSAAR          

blog comments powered by Disqus