Viljandis peetakse Pärimusmuusika Lõikuspidu

Reedel ja laupäeval avab Viljandi Pärimusmuusika Ait oma hooaja juba traditsiooniliseks saanud Pärimusmuusika Lõikuspeoga, kus heidetakse saagile hindav pilk ja loetakse „tibud” kokku.

Korraldajate kinnitusel on Pärimusmuusika Lõikuspidu aasta esimest poolt ja suve kokkuvõttev minifestival, mille esinejate valik tehakse eelkõige suvisel Viljandi pärimusmuusika festivalil kõrva ja silma jäänud kontsertide ning käesoleva aasta vältel välja antud helikandjate põhjal.

Kahel päeval saavad muusikahuvilised nautida kaheksat kontserti, esinemispaikadeks on Pärimusmuusika Ait, Jaani kirik ja Viljandi Kultuurimaja, aidas on avatud ka roheline ja sinine vabalava.

Reedel esinevad noor Šotimaa viiuldaja Kate Young, samuti Eesti üks tuntuim viiuldaja Tiit Kikas, kes lisab rahvamuusikale paar annust laserit, 8-tuumalise protsessori, natuke MIDI’t ja näpuotsaga baite.

Üles astuvad Johansonid, õde Kärt ja vennad Jaak, Mart ning Ants. Nendega koos esineb Lõikuspeo kontserdil organist Anu Haamer.

Laupäeval taasesitab Johanna-Adele Jüssi oma diplomikontserti, kus löövad kaasa ansambli Zetod solist ja hinnatud kitarrist Jalmar Vabarna ning noor kontrabassimängija Nikolaj Wamberg Taanist.

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikamaja näppepillide kvartett Gjangsta populariseerib mandoliinide ja kitarri kasutamist pärimusmuusikas.

Laupäeva õhtu lõpetavad rahvusvaheline rändmuusikute tuur Ethno in Transit, mis koondab viie riigi muusikuid, põimides kokku ladina, balkani ja põhjamaiseid kõlapilte ning ning Austria bänd Alpine Ramblas.

Lõikuspeo raames on ka kolm tasuta üritust. Tantsujämm „Õine sussisahistamine” saab alguse keskööl, laupäeval leiab aset Pärimushommik lastega peredele ja laupäeval kell õpetab Margus Põldsepp aida kaminasaalis ehk lõikuspeo kõrtsis mehi laulma eri aegadest pärit sõjalaule

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus