Viljandi pärimusmuusika festival otsib esinejaid

Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajad ootavad 1. veebruarini demomaterjale nii vanadelt ja tuntud kui uutelt ning üllatusi täis muusikutelt, kes soovivad üles astuda suve oodatuimal muusikasündmusel. 

“Muusikud, kes soovivad festivali pealavadel või vabalaval üles astuda, on oodatud esitama oma demomaterjale. Osalemissoovi kinnitamiseks tuleb täita ka  festivali esineja ankeet, mille leiab aadressilt www.folk.ee/festival,” selgitas Eesti Pärimusmuusika Keskuse Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuht Tarmo Noormaa.

Ankeeti on Noormaa sõnul oluline lisada demolood, fotod ja lavaplaan. Lisaks elektroonilisele ankeedile võib demolood CD-l või DVD-l saata Eesti Pärimusmuusika Keskuse postiaadressil Tasuja pst 6, Viljandi 71011.

Vabalaval üles astuda soovivad kollektiivid, kel demomaterjale esitada pole, võivad endast teada anda ka e-posti aadressil tarmo.noormaa@folk.ee.

2009. aasta festivali esinejad valib välja programmitoimkond. Kõikide demomaterjalide esitajatega võetakse ühendust. Demovoor lõpeb 1. veebruaril 2009 ja laekunud materjale ei tagastata.

17. Viljandi pärimusmuusika festival toimub 23.–26. juulini ning selle teemaks on “Soolo!”.

“Soovime juhtida tähelepanu pärimusmuusiku ühele tähtsamale oskusele – mängida üksi ja teha seda nii veenvalt, et kogu küla tantsib,” selgitas Noormaa.

Selline teemaasetus ei tähenda festivali programmijuhi sõnul aga sugugi seda, et peol saab kuulda ainult soolokavasid. “Üles astuvad ka duod, triod ja suuremad ansamblid, kuid ka suurematelt koosseisudelt oodatakse, et nende kavad sisaldaksid meisterlikke soolonumbreid,” täpsustas ta.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus