Viljandi Kultuuriakadeemia ootab muusikatriaadile

Konkursil hinnatakse parimat oma pilli valdajat, parimat seadjat ja parima omaloomingu esitajat. Põhilised muusikazanrid on pop-jazzmuusika, rahva- ja kirikumuusika. Samuti antakse välja eripreemiaid eripäraste muusikaliste väljenduste eest. Preemiafondi rahaline suurus on 20 000 krooni.

Lisaks konkursile mahuvad üritusse ka koolikontserdid Viljandimaa koolides, salongi- ja vaba musitseerimise õhtud, samuti külalismuusikute töötoad ning arutelud

muusikaelu aktuaalsemate teemade ümber.

Konkursi zürii koosneb oma ala nimekatest muusika-ja kultuuritegelastest,

kel puudub tööalane side konkursil osalevate õppeasutustega. Tänavu on zürii esmakordselt rahvusvaheline: noori muusikuid on kuulama kutsutud Fääri saarte kuulsaim helilooja Kristian Blak ning Vilniuse Muusikakolledzi tudeng Alexander Raichenok, kes on maailma jazzifestivalidel silma paistnud noor ja andekas saksofonist-pianist.

Konkursil osalemiseks tuleb Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonda saata demosalvestus hiljemalt 25. veebruariks. Kõigest täpsemalt Kultuuriakadeemia koduleheküljel.

Muusikatriaad on Viljandi Kultuuriakadeemia pikima traditsiooniga iga-aastane muusikasündmus, millega alustati 1993. aastal levimuusikapäevade nime all. Algideest pakkuda koolisisest konkureerimisvõimalust ning võistumängimist vaid oma maja muusikaõppuritele on välja kasvanud suur avalik ettevõtmine, mis pakub mitmeid tunde põnevat kuulamist ja jälgimist.

ÜLLE JANTSON,
Viljandi Kultuuriakadeemia muusikatriaadi projektijuht

blog comments powered by Disqus