Viljandi folgil kõlab regilaul

Folk on omalaadne ja ilus üritus, mis igal aastal viib tuhandeid inimesi tagasi kultuuri- ja ajaloos. Vanad pillid, laulud ja jutud. Paljud ei häbene kanda siis märssi ja linaseid hilpe, tinistada parmupilli ning võtta osa õpitubadest. Selle aasta must have?ideks on Piret Pääri muinasjutud ja Veljo Tormise regilaulu õpitoad.

Eesti esinejatest on kõige tuntumad ilmselt  Anu Taul, Triinu Taul, Zetod, Untsakad, Vägilased, Johanson & Vennad, Virre, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Nikns Suns, ETV Tütarlastekoor, Oort, Minu Isa Oli Ausus Ise, Liisi Koikson ja Helletused.

Välismaalt saab näha selliseid esinejaid/kollektiive nagu: Besh o Drom (Ungari), Fernando Stern (T?iili), Liadan (Iiri), Kraja (Rootsi), Eliseo Parra (Hispaania), Genticorum (Kanada), Dazkarieh (Portugal), Ranarim (Rootsi), Frigg (Soome/Norra), Phønix (Taani), Amanaska (Austraalia), Sild (Eesti/Wales), Ankara State Choir (Türgi), Oi las (Küpros), Ethno on the Road (Eesti/Bulgaaria/Jordaania/Norra/Rootsi/?etland) ja Tbilisi (Georgia).

Passe rohkem pole!

Festivali passid on selleks korraks otsas. Kodulehel käib vilgas enampakkumine. Osta soovijaid on palju, pakkujaid väga vähe, kui üldse. Kuni 12aastased lapsed (k.a) saavad festivalile tasuta. Et vältida lapse vanuse määramisega tekkida võivaid probleeme, saab dokumendi ettenäitamisel ka vastava laste käepaela.

Kuigi üksikpileti hinnad kõiguvad 20 ja 160 krooni vahel, saab “folkida” ka kergema rahakotiga. Selgi aastal on Roheline Lava, mille programm on kõigile tasuta.

Neljapäeval kell 19.30 esinevad Rohelisel Laval  Indigolapsed ning kell 20 toimub hääletusvõistluse “Kas tunned maad” lõpetamine ja autasustamine. Võitjaks

kuulutatakse hääletajapaar, kes neljapäeva, 26. juuli päikeseloojanguks on

enim kontrollpunkte läbinud ning jõudnud fini?ipaika Viljandi Folgi Rohelise lava juures. Neile kuulub peaauhind ? Viljandi folgi järgmise aasta passid ? ning rändkarikas.

Lastesõbralik folk

Lastega puhkamine on tehtud veelgi lihtsamaks. Avatud on Päikesekillu Perekeskus ja Kukeräädsiku päevatuba. Seal saavad pere väiksemad liikmed magada, mängida ning uued mähkmed püksi.

Telklad asuvad aadressidel Hariduse tn 2 (Valuoja kooli staadionil) ja Vaksali tn 4 (Viljandi Spordihoone sisehoov). Mõlemas maksab ööbimine ühele inimesele 20 krooni. Detailse informatsiooni tudulate ja pesulate, ürituste, lavade, piletite, linnaplaani ja magamisvõimaluste kohta saab kodulehelt www.folk.ee/2007.

Millest koosneb Folk?

Folk ? see on üle 400 esineja, neist 80 väljastpoolt Eestit, rohkem kui sada kontserti üle Viljandi ja maakonna. Pidu viies sisesaalis ning viiel välilaval. Laulupesa, Tormise Regitoad, Õpitoad, Käsitööhoov, Muinasjututuba, Näitus ja Pillilaat, Tasuta Rohelise Lava programm.

Festivali avamine toimub 26. juulil kell 13 Kaevumäel. Ilmateade lubab vaheldumisi päikest ja vihma. Folgile tasub minna aga iga ilmaga. Mudas tantsimine võib kujuneda selle suve tippsündmuseks!

 </P>

Folgi meelespea

* Olen kõigi ja kõige suhtes rõõmus ja rahulik.

* Naudin ise ja lasen teistel muusikat nautida.

* Olen valmis nii põuaks kui paduks.

* Leian alati tee lähima prügikasti juurde.

* Viina ega muu meelemürgiga endale liiga ei tee.

* Tean, kus on sissekäik ja kus väljakäik.

* Hoian silma peal oma asjadel ja inimestel.

* Kui tekib üle jõu käiv probleem, räägin lähima korraldaja, politseiniku või turvamehega.

* Koduloomad jätan koju.

* Peo nauditavusele saame kaasa aidata kõik ? oma tähelepanelikkusega nii muusika kui kaaskodanike suhtes.

(www.folk.ee/2007)

BERIT-BÄRBEL REBANE

blog comments powered by Disqus