Vilistlaste kokkutulek läheneb

 

Laupäeval, 8. juunil toimub Põltsamaa ühisgümnaasiumis (PÜG) kooli 95. aastapäeva puhul taas vilistlaste kokkutulek.

Kooli sünnipäeva algab külaliste registreerimisega südapäeval Veski tänava koolihoones. Sellele järgneb EELK Põltsamaa kirikus kontsert-jumalateenistus, kuhu mahuvad kõned ning kooli õpilaste kontsert. Süüdatakse ka mälestusküünlad Põltsamaa kalmistul ning peetakse maha võrkpalliturniir vilistlaste osavõtul. Neile viiakse läbi ka koolitunnid.

Päeva peasündmuseks kujuneb kunagise Põltsamaa keskkooli legendaarse direktori Kalju Terase nimelise pingi avamine Veski tänava koolihoone peasissekäigu juures. Pingi valmistamise ja paigaldamisega seotud organisatsioonilisi küsimusi lahendas PÜG-i majandusdirektor Hannes Sarap, kujundas Põltsamaa keskkoolis õppinud tuntud disainer Toivo Raidmets. Pingi avamise juures on peategelasteks Kalju Terase poeg Jüri Teras, Kalju Teraselt ameti üle võtnud PÜG-i endine direktor Helle Rümmel ning kooli praegune direktor Aimar Arula.

Vilistlastel on võimalik saada oma kunagisele koolile annetades hõbesponsoriks (30 eurot) või kuldsponsoriks (50 eurot). Internaadis ööbimisest huvitatutel tuleb ka selle eest veidi maksta.

Päeva lõpetab suur pidu hiigeltelgis.<p />

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus