Vilistlased käisid koolitunde andmas

Möödunud nädalal viidi  juba kolmandat aastat vabariigi presidendi üleskutset järgides läbi programmi Tagasi kooli. Rohkem kui kolmesajas koolis andsid tunde külalisõpetajad.

 

Jõgevamaal võttis Tagasi kooli programmist osa kolmteist haridusasutust. Kõige laialdasemalt oli programmi ette võtnud Jõgeva Gümnaasium, kus esines eelmisel esmaspäeval ja teisipäeval kokku 44 külalisõpetajat, kellest enamik kooli vilistlased. Teisipäeval, mil külalisõpetajad sisustasid praktiliselt terve koolipäeva, tähistati ka Jõgeva Gümnaasiumi 95. sünnipäeva. Kooli direktor Taisto Liivandi avaldas heameelt selle üle, et nii paljud nende kooli vilistlased olid nõus projektis osalema. „Saime esinejatelt huvitavat tagasisidet ka enese kohta,” lisas Liivandi.

Pea igas projektis osalenud koolis esines vähemalt kaks kooli vilistlast. Peaasjalikult räägiti oma igapäevatööst.

Jõgeva Ühisgümnaasiumis pidas abituuriumile tunni kooli vilistlane ja 14-aastase kriminaalpolitseiniku tööstaažiga Rauno Klaos. Praegu Ida-Virumaal töötav kriminaalpolitseinik rääkis õpilastele narkootikumide kahjulikkusest ja ohtudest Internetis. Esitlust ilmestasid üsna šokeerivad pildid süstivatest narkomaanidest, kes elavad ainult selle nimel, et uus doos narkootilist ainet kätte saada.

Veel rääkis Klaos sellest, et Interneti külastajad ja suhtlusvõrgustikes kontot omavad inimesed peaksid väga täpselt jälgima, mida nad endast teada annavad ning mida oma kontole kirjutavad. „Näiteks riputad üles pildid oma kodust, kus muu hulgas on pildile jäänud ka mitmesugune kodutehnika, ja siis annad teada, et oled nädal aega  välismaal puhkusel. Koju saabudes avastad, et su korter on tühjaks tehtud,” tõi Klaos näite.

Puurmani Gümnaasiumis andsid tunde kooli vilistlased. Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Katrin Tuulik rääkis raamatute olulisusest. Kalmar Kurs, kes on  haridus- ja teadusministeeriumi avalike ja välissuhete osakonna juhataja, kõneles Eesti riigi ja hariduse tuntusest maailmas. Põneva loengu pidas jahiseltsi Gustav esimees Kalev Kurs. Tema ettekande illustreerimiseks riputati Puurmani lossi söögisaali üles jahitrofeede näitus. 

Tagasi kooli 18.-22. oktoobrini

  • Programmi aluseks on president Toomas Hendrik Ilvese ja SA Noored Kooli üleskutse

  • Nädal viidi läbi Hea õpetaja kuu raames

  • Esimene Tagasi kooli nädal viidi läbi 2007. aastal

  • Sel aastal osales üle Eesti programmis 323 kooli

  • Oktoobris korraldati veel Koolikümblus, lastevanemate ja õpilaste nädal

Tagasi kooli Jõgevamaal

  • Jõgevamaal osales programmis 13 kooli

  • Enim külalisõpetajaid (44) käis Jõgeva Gümnaasiumis. Tunniandjate hulgas  oli siin geenitehnoloog, televisioonitöötaja, raadiohääl, lennundusspetsialist, maletaja, pangandustöötaja.

  • Jõgeva Gümnaasiumis ühildus programm ajaliselt ka kooli 95. sünnipäevaga.

  • Puurmani Gümnaasiumis korraldati Tagasi kooli nädalal  Hea õpetaja kuu raames ka konkurss „Kiida õpetajat”. Enim kiidusõnu pälvisid õpetajad Anneli Rebane, Maia Võsu ja Helina Amur. 

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus