Viis võitu järjest

Ega meie meestel see mäng tegelikult väga roosiliselt alanudki: esimese veerandaja lõpuks oldi kahepunktilises kaotusseisus. Poolajaks mängiti aga välja 42:42 viik ning kolmas ja neljas veerandaeg kulgesid juba Salva Tartu/Kuremaa SK ülekaalu tähe all.

“See on ikka nii, et kui ühed hakkavad suisa hulludelt positsioonidelt korvi tabama, siis kipub teiste mäng koost lagunema,? tõdes Kuremaa SK treener Raivo Tralla.

Pühapäevase mänguga oli ta üpris rahul.

“Kindlasti suudavad meie poisid veelgi paremini mängida, aga arvestades seda, et mängijad on üle Eesti üsna laiali ja koos harjutada saavad suhteliselt harva, siis ei saa neilt ideaalset meeskonnatööd loomulikult nõuda,? tunnistas Tralla. “Nii et sellest aspektist vaadatuna ei saa sellele mängule alla “viie? küll hindeks panna.?

Põhiturniiri esimese etapi lõpetas Salva Tartu/Kuremaa SK kuue võidu ja kümne kaotuse ning kuuenda kohaga B-alagrupis. Nii A- kui ka B-alagrupis tegi kaasa üheksa meeskonda ning kõigil meeskondadel tuli iga alagrupikaaslasega mängida kaks mängu. Teiseks etapiks moodustati juba kolm tugevusgruppi: esimeses mängivad nii A- kui ka B-alagrupi kolm paremat, teises kummaski alagrupis 4.-6. koha saanud ning kolmandas kummagi alagrupi kolm nõrgemat.

Salva Tartu/Kuremaa SK kindlustas endale koha teises tugevusgrupis esimese etapi viimase mänguga, milles võideti Jõhvi/Toilat 86:59. Just suur punktivahe meeskondade saatuse otsustaski: kui võite-kaotusi oli mõlemal meeskonnal kogunenud ühepalju, siis omavaheliste mängude punktide suhe andis parema, st kuuenda koha just meie meestele. Jõhvi/Toilal tuli leppida seitsmenda positsiooni ja kohaga kolmandas tugevusgrupis. Olgu öeldud, et esimese ringi mängus oli Kuremaa SK Jõhvi/Toilale 15 punktiga alla jäänud.

Juba esimese etapi oli Salva Tartu/Kuremaa SK lõpetanud kahe järjestikuse võiduga ning teisel etapil on võitude seeria jätkunud: 9. veebruaril saadi Tormas 88:87 jagu Kotreest ja 16. veebruaril oldi Tallinnas 93:82 üle TTÜ/Trenetist.

“Ega me tuleval pühapäevalgi Tallinna Kotreele kaotama ei lähe,? ütles Raivo Tralla.

Kui võitudeseeriat jätkata suudetakse ja oma grupi kahe parema hulka tullakse, pääsetakse koos esimese tugevusgrupi meeskondadega play-off mängudele. Kui põhiturniiri teise etappi võeti veel “pärandusena? kaasa esimese etapi omavaheliste mängude tulemused, siis play-off?i minnakse n-ö puhaste lehtedena ning kõigil on võrdsed võimalused kasvõi esikohale mängida.

“Edukamad kui möödunud aastal oleme aga igal juhul, sest 12. kohast allapoole langeda pole meil enam võimalik,? ütles Raivo Tralla.

Möödunud aastal tuli Kuremaa meestel mäletatavasti esiliiga eelviimastena üleminekumänge mängida. Mis õnneks läksid nii hästi, et koht esiliigas säilitati.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus