Viis soovitust enne talve

Nii nagu igal aastal, saabub talv kindlasti ka tänavu ootamatult. Selleks, et olla külma saabumiseks veidigi paremini valmis, on meil jagada viis lihtsat soovitust.

*Laske professionaalil kontrollida ja vajadusel puhastada maja korsten, pliit ja ahi. Algaval intensiivsel kütteperioodil aitab see vältida võimalikke tulekahjusid!

*Puhastage vihmaveerennid sinna kogunenud vettinud lehtedest. Rennidesse kuhjunud lehe- ja oksapraht põhjustab ummistusi, takistades vihma- ja lumesulamisvee äravoolu. Samuti võivad rennid raskuse all viga saada või lausa puruneda.

i

*Kui hoonet külmaperioodil ei köeta, tuleks veetorustik varakult tühjendada. Lõhki külmunud torude asendamine ja veekahjude järgne remont võivad osutuda kulukaiks.

*Tähelepanu tasub pöörata lume hulgale katusel ning liigne lumi võimalusel sealt eemaldada. Kindlasti tuleks seda teha oma elu ohutu seadmata ning teenus vajadusel oskuste ja varustusega spetsialistidelt tellida. Swedbank’i varakindlustus hüvitab ka lume raskusest hoonetele põhjustatud kahju. Siiski on tingimuseks, et hoone püstitamiseks oli väljastatud ehitusluba ning see on ehitatud projektikohaselt.

i

*Varakult tasub soetada ka korralik lumelabidas, sest eelnenud aastatel on need esimestel  suure lumega päevadel poodidest kiiresti lõppenud.

i

IVIKA TORPEL, Swedbank P&C Insurance AS Eesti tegevdirektor

blog comments powered by Disqus