Viis nutikat soovitust lõõgastavaks suvelõpu väljasõiduks

Suvi on tasapisi jõudmas lõpusirgele, seega on viimane aeg planeerida hea seltskonnaga üks pikemat sorti väljasõit eemal linnakärast. Põhjalik ettevalmistus on oluline osa väljasõidu õnnestumisest ‒ millega pikka autosõitu sisustada, kuidas leida üles need kõige põnevamad paigad või millega kõhtu täita, kui sõidu ajal nälg ootamatult peale tuleb.

Pikemate väljasõitude puhul kehtib vanasõna nälg ei hüüa tulles, seega on mõistlik kaasa pakkida moonakotike, mis sisaldaks nii soolast kui magusat, et oleks võimalik kohe miskit hamba alla pista. Tervislikuks vahepalaks sobivad suurepäraselt igasugused pähklid, suupäraseks lõigatud juurviljad ning erinevate seemnelisanditega näkileivad, mis ei määri autot. Kusjuures viimased on nüüd saadaval ka kolmikpakina, mida on suurema seltskonna puhul eriti mugav kaasa võtta.

Otsige huvitavaid veebisaateid, e-raamatuid ning koostage muusikaliste

Kaaslasega teel olles on võimalik juttu rääkida ja mitmesuguseid sõnalisi automänge mängida, kuid üksi reisides või jututeemade lõppemisel pakuvad meelelahutuslikku abi näiteks mitmesugused podcastid ehk veebisaated, audioraamatud ja muusika. Seega võiks enne teele asumist end eelpool nimetatutega varustada – sõitmine muutub hoobilt lõbusamaks.

Laadige alla abistavaid äppe

Enne teele asumist soovitan oma nutitelefoni laadida mitmeid abistavaid ja kasulikke mobiilirakendusi. Näiteks aitab GPS-rakendus Waze võõras linnas orienteeruda ning näitab, kus on ummik, millises kohas varitseb politsei või kas kusagil on ees ootamas teetööd. Urgent.ly jällegi aga juhendab autoprobleemide tekkimisel lähima ülevaatuspunktini ja arvestab välja hooldustööde umbkaudse maksumuse. Lisaks soovitan ka RMK äppi, millega on põnev meie loodust avastada, Airbnb rakendust, millega võib leida veidi ebatraditsioonilisemat ning tihtipeale ka soodsamat majutust ja loomulikult ka Puhka Eestis äppi.

Kohtuge reisil ka kohalikega

Ehkki reisides on ettevaatlikkus pigem voorus, võib see mõned huvitavad paigad saladuseloori alla peitu jätta. Kohalikud on linna või küla eluolust paremini informeeritud ja seega teavad nad kauneid turistitsoonist väljaspool olevaid paikasid ja hubaseid söögikohti, mida ehk ise ei pruugi teada.

Tehke alati ka plaan B

Isegi, kui valdate planeerimiskunsti suurepäraselt, võib teel ette tulla ootamatusi, milleks tuleks valmistunud olla. Mida teha, kui autoga midagi juhtub? Kuidas kasutada auto esmaabikomplektis olevaid asju? Maandage kõik Mis siis, kui…? stiilis küsimused, et reisimine oleks võimalikult stressivaba. Kahte reisiplaani on küll ajamahukas teha, kuid väike plaan B võiks siiski igaks olukorraks varuks olla.

JOOSEP VOLKMANN, Fazer Eesti turundusjuht

blog comments powered by Disqus